Vypouštění myčky nádobí do odtoku je správné

Odtok vody z myčky

Je třeba začít s vypouštěcí hadicí. Pro domácího kutila je to hračka. Musíte jen vymyslet, jak myčku připojit k odtoku. Další otázka může vyvstat, zda musí být myčka nádobí připojena k veřejné kanalizaci?

Nejjednodušší způsob

Nejjednodušší způsob připojení myčky k odtoku? Následující řešení nelze ani označit za spojení. Vezme se vlnitá odtoková hadice od myčky nádobí a pomocí plastového držáku se připevní na okraj kuchyňského dřezu. Pračky mají podobný nástavec.

Tato možnost nefunguje vždy. Pokud je myčka nádobí umístěna na podlaze, lze připojení hadice ke dřezu doporučit pouze jako velmi krátkodobé opatření. Hlavní důvod: odtok myčky je nízký a umyvadlo je vysoko. Čerpadlo bude přetížené a mohlo by se v krátké době porouchat. Existuje také malá pravděpodobnost, že se odtoková hadice náhodně odlepí od okraje dřezu a skončí na podlaze. Není těžké si představit důsledky.

Tato možnost je vhodná pouze pro kompaktní myčky nádobí. ty, které se umisťují na desku vedle dřezu. V tomto případě nelze očekávat velké zatížení vypouštěcího čerpadla. Navíc můžete vymyslet způsoby dodatečného zajištění vypouštěcí hadice.

Připojení k sifonu kuchyňského dřezu

Tento typ připojení myčky k dřezu se doporučuje všem, pro které by předchozí možnost nebyla vhodná. Nejlepší možností je připojit odtokovou hadici k sifonu dřezu.

 • Speciální sifon s konektorem. Pokud budete v budoucnu připojovat k sifonu také pračku se sušičkou, budete potřebovat dvě trysky. Ten, který nebudete hned používat, můžete uzavřít běžně dostupnou těsnicí zátkou.
 • Průchodky pro utěsnění spojů.
 • Malý nastavitelný klíč
 • Vypouštěcí hadice pro myčku nádobí ve správné délce, pokud je celá hadice nedostatečná. Je důležité mít na paměti, že umístění myčky ve vzdálenosti větší než dva metry od výtoku špinavé vody je nežádoucí, protože přetěžuje čerpadlo.

Konektory pachových uzávěrů se mohou rozvětvovat různými způsoby. Pokud je vývod kolmý k nádobě na zápach, musí být hadice myčky zvednutá nad vývod zápachu.

Pokud se tak nestane, odtok z dřezu bude nevyhnutelně stékat do odtokové hadice myčky a stagnovat. Nepříjemné pachy pak budou uvnitř stroje zaručené!

To není nutné, pokud se pachová uzávěra otevírá pod ostrým úhlem. Vypouštěcí hadice se pak umístí v místě připojení nad podlahu umyvadla.

Vypouštěcí hadice vede do odtokového potrubí

Zda a jak lze připojit myčku nádobí přímo ke kanalizaci? Taková možnost existuje. Tento způsob se doporučuje pouze v případě, že kanalizační potrubí již má vývod (T-kus) určený speciálně pro vypouštěcí hadici spotřebiče. V případě, že odtok není k dispozici, může být velmi problematický a nemusí být úspěšný.

Tato metoda vyžaduje, aby byl odtok myčky nádobí alespoň 0,4 m nad kanalizačním potrubím. Pokud je odtoková hadice pouze položena na podlaze, obsah kanalizace do ní přetéká, což je zcela nepřípustné.

Výše uvedené možnosti připojení myčky nádobí ke kanalizaci vyžadují v obou případech pečlivé zvážení. Abyste se vyhnuli domácím nehodám, je dobré prvních několik dní stroj sledovat: žádné úniky, přerušení, nežádoucí vibrace Pokud vše funguje, jak má, můžete si být jisti: myčka bude pracovat dlouho a bez poruch.

Instalaci a připojení myčky lze rozdělit do 3 kroků:

 • Umístění a upevnění předinstalovaných spotřebičů ve výklenku
 • připojení k elektrické síti
 • Vodovodní a kanalizační přípojky

Podívejme se blíže na kroky instalace s uvedením nejčastějších závad.

Výběr místa pro myčku

Výběr místa pro myčku

vypouštění, myčky, nádobí, odtoku

Pravděpodobně již víte, kam spotřebič umístit, a náš list s tipy vás provede správným umístěním. Pokud však stále váháte, stojí za to o tom uvažovat:

 • Pokud připojujete vestavnou myčku, musí mít správné rozměry pro vaši kuchyň. Myčka nádobí má často oddělenou část, takže ji lze umístit pod pracovní desku, varnou desku nebo dřez. Někdy se uživatelé rozhodnou pro skříňové pouzdro.
 • Ale nemělo by být více než 1,5 až do kanalizace, jinak čerpadlo stroje nebude sloužit po dlouhou dobu. Pokud toto pravidlo nemůžete dodržet, můžete myčku umístit do vany?
 • V blízkosti místa připojení myčky k přívodu vody musí být také elektrická zásuvka.
 • A pokud máte model, který stojí přímo na stole, odtok nepotřebujete. Jednoduše spusťte hadici do dřezu. Nepotřebujete ani sifon a čerpadlo myčky běží na nižší napětí, takže má delší životnost.

Jakmile najdete vhodné místo, můžete instalovat potrubí. Jak je uvedeno níže.

Instalace myčky nádobí

Myčky nádobí se dělí na dva hlavní typy: volně stojící a integrované. První z nich jsou volně stojící spotřebiče ve vlastní skříni a lze je instalovat téměř kdekoli v kuchyni. Nejdůležitější je zajistit, aby přívodní potrubí bylo snadno přístupné a aby splňovalo všechny příslušné normy.

READ  Vestavná myčka nádobí s otevřeným ovládacím panelem

Instalace a připojení myčky

vypouštění, myčky, nádobí, odtoku

Předmontované kuchyňské linky (skříňky a výklenky) s přípojkami vody a elektřiny. Tyto spotřebiče mohou mít buď vlastní čelní panel s ovládacími prvky, nebo jako čelní panel slouží ozdobná deska ze dřeva nebo dřevovláknitých desek. V tomto případě jsou ovládací prvky skryté a obvykle se nacházejí na zadních dveřích.

Volně stojící HMI

Stolní verze myčky nádobí

V závislosti na rozměrech takové myčky nádobí ji lze umístit na podlahu nebo na speciální podstavec. Pracovní deska může například sloužit jako podpěra. Výška 60 cm a více se obvykle nastavuje na podlahu, výška 45-60 cm. na stojanu.

Pro tento typ instalace existují pouze dva základní požadavky:

 • Myčka nádobí musí být umístěna na rovném povrchu. To je důležité, protože nesprávná instalace nejenže způsobuje nestabilitu stroje, ale může způsobit i únik vody během provozu
 • Myčka nádobí musí být umístěna nejméně 5 cm od stěny. Kratší seřízení brání správnému nastavení a může dojít k přiskřípnutí vodních hadic. zablokování přístupu vody ke spotřebiči

Správnost instalace zkontrolujte pomocí vodováhy přiložené k víku myčky. Všechny stroje jsou dodávány s výškově nastavitelnými nožičkami. odpadá tak problém s vyrovnáním stroje.

Nastavení výšky stroje pomocí speciálního šroubu

Pokud jsou inženýrské sítě již zavedeny, nepředstavuje to žádný problém, ale pokud tomu tak není, je třeba do místa instalace spotřebiče přivést vodu a elektřinu.

Nezapomeňte, že délka standardních hadic a přívodního elektrického kabelu dodávaného se strojem nepřesahuje 1,5 m.5 м. Jeho umístění by proto mělo být zvoleno podle těchto vzdáleností. Používání dalších prodlužovacích kabelů pro vodu a elektřinu je velmi nežádoucí.

Při výběru místa pro stroj by měl být obvykle umístěn v blízkosti přívodu vody. studené vody a kanalizace. a elektřina by měla být zavedena jakýmkoli vhodným způsobem, protože elektrická instalace je méně časově náročná než instalace přívodu vody. Jestliže pro instalaci elektřiny je třeba nanejvýš vyvrtat do zdi otvor pro kabeláž a instalovat zásuvku, v případě vody bude seznam činností podstatně delší.

Vestavné automatické myčky nádobí

Všechny vestavné myčky nádobí (kromě omezeného počtu modelů) mají standardizované rozměry a standardizovaná místa pro přívod energie a vody.

Rozměry myček nádobí jsou poměrně přísně standardizovány:

 • Maximální výška 82 cm u modelů plné velikosti a 46 cm u kompaktních modelů
 • Šířka. 60 cm u plnohodnotných a 45 cm u úzkých nebo kompaktních
 • Hloubka 48 nebo 58 cm

Varnou desku je třeba před pevným přišroubováním do výklenků nebo skříněk také vyrovnat. To je snadné, protože vestavěné stroje jsou vybaveny také výškově nastavitelnými nožičkami.

Při instalaci stroj zvedněte co nejvýše na nastavitelné nožičky, aby mezi horním krytem a pracovní deskou nevznikla mezera.

Odvaděč páry v podobě speciální kovové desky je nezbytným příslušenstvím pro vestavné kuchyňské dřezy. Instaluje se do přední horní části výklenku a upevňuje se na spodní stranu pracovní desky pomocí samořezných šroubů. Tím je zajištěno, že pracovní deska při otevření dvířek myčky nenabobtná párou. Někdy se místo této desky používá hliníková fólie nebo lepicí páska, která se připevňuje podél části obvodu dveří (na pracovní desku a boční panely).

Vypouštění odpadní hadice do odtokové trubky

Zda a jak lze myčku připojit přímo k odtoku? Taková možnost existuje. Tento způsob se doporučuje pouze v případě, že je na odtokovém potrubí již umístěn vývod (T-kus), který je určen speciálně pro připojení odtokové hadice spotřebiče. Bez odtoku může být jeho instalace obtížná. a nemusí být úspěšná.

Tato metoda vyžaduje, aby odtok myčky byl alespoň 0,4 m nad odtokovou trubkou. Pokud odtoková hadice leží na podlaze, obsah odtoku do ní přeteče, což je naprosto nepřípustné.

Výše popsané možnosti vypouštění myčky do odtoku vyžadují zvláštní opatrnost při obou metodách. Abyste se vyhnuli domácím nehodám, je dobré prvních pár dní pračku sledovat: žádné úniky, poruchy, nežádoucí vibrace Pokud vše funguje tak, jak má, můžete si být jisti, že vaše myčka nádobí bude fungovat dlouho a bez problémů.

Instalace automatické myčky nádobí. důležité věci, které je třeba zvážit

Pro správné připojení stroje k veřejnému vodovodu je třeba vzít v úvahu následující faktory:

Podívejme se na důležité body.

Typ automatické myčky nádobí

Existují tři typy myček nádobí:

 • Kompaktní (stolní, přenosný). nepotřebuje stabilní, trvalé připojení ke kanalizaci. Vylijte odtok do dřezu vedle místa, kam umístíte jednotku, na rovný, pevný povrch. Voda do nádrže proudí z kohoutku připojeného k přívodní hadici. Po dokončení praní lze pračku schovat. Taková instalace má kromě své jednoduchosti i zjevné nevýhody:
 • Nespolehlivost odtoku dřezu: odtoková trubka může vyskočit z dřezu, otvor ve dřezu se může ucpat zbytky jídla. V důsledku toho jsou možné záplavy.
 • Připojení k vodovodnímu kohoutku „ochromí“ práci v kuchyni. Budete muset počkat, až myčka dokončí program.
 • Je obtížné a nepohodlné pokaždé dosáhnout na jednotku a schovat ji. Lepší je vyčlenit pro takové zařízení trvalé místo a připojit je tradičně.
 • Volně stojící (stacionární). Připojení k inženýrským sítím vyžaduje přístupový bod k zásuvkám, kohoutkům a kanalizaci ve vzdálenosti maximálně 1,5 m. Pro instalaci ve větší vzdálenosti od odtoku je nutné použít prodloužení hadice. Tím se vypouštěcí čerpadlo zatěžuje ještě více. Proto je optimální délka 1,5 m, jak doporučují konstruktéři.
 • Integrální modely lze připojit stejným způsobem jako stacionární model. Kromě toho je třeba v kuchyňské lince vyříznout otvory pro trubky, armatury a čela šroubů.
READ  Jakou teplotu nastavit v mrazicím oddíle

Místo instalace

O přípustné vzdálenosti k technologickým bodům jsme již psali. Je tedy logické umístit troubu blízko dřezu, aby byl zajištěn přístup ke všem trubkám. Nezapomeňte na samostatnou zásuvku chráněnou proti vlhkosti s uzemněním. Pokud máte v kuchyni mnoho dalších výkonných spotřebičů, je vhodné nainstalovat proudový chránič, který zabrání přetížení a zkratům.

Dostupnost dalšího vybavení

Odvodnění je nejčastěji vyžadováno u myček nádobí a praček. V tomto případě lze z odtoku vytvořit sifon se dvěma spojkami (T-kus). Můžete si ho koupit v železářství, na trhu nebo v internetovém obchodě.

Montážní nářadí. vodováha

Před nákupem instalatérských tvarovek, jako jsou trojúhelníky, adaptéry, věnujte pozornost průměru vypouštěcí hadice, materiálu, stoupání závitu.

 • Kleště, kleště, šroubovák, nastavitelný klíč, klíč;
 • Tmel, těsnicí páska, lepicí páska. podle vašeho výběru;
 • Lapač zápachu pro pračku a myčku (dva konektory pro pračku a myčku);
 • (pro nastavení nožiček pračky: standardní sklon je 2 stupně);
 • Prodloužení vypouštěcí hadice (v případě potřeby).

Podívejte se na video a zjistěte, jak myčku připojit sami:

O autorovi:

Elektroinženýr s dlouholetou praxí. Několik let jsem se věnoval organizování oprav domácích spotřebičů, včetně praček. Miluje sportovní rybolov, jachting a cestování.

Nalezena chyba? Zvýrazněte ji a stiskněte tlačítka:

Podle historie se do bubnu pračky dostalo kotě, které po vyprání v programu Woollens vyvázlo bez úhony. Jedinou nepříjemností pro zvíře byla alergie na prací prášek.

Výraz „mýdlová opera“ („soap“) se neobjevil náhodou. První televizní seriály a pořady, jejichž diváky byly ženy, se vysílaly v televizi v době, kdy ženy v domácnosti uklízely, žehlily a praly. Kromě toho se ve vysílání často objevovaly reklamy na čisticí prostředky, jako jsou mýdla a prací prostředky, které měly přilákat divačky.

Mytí dámských toalet v 19. století bylo časově náročné Šaty byly předem roztřepeny, poté vyprány a usušeny odděleně, aby se látka nezkroutila. Po vyprání se oděvy sešily dohromady.

Pračky mají něco společného s původem výrazu „praní špinavých peněz“. Ve 30. letech 20. století používali američtí gangsteři síť prádelen jako zástěrku pro své nelegální aktivity. Tím, že vydávali příjmy z trestné činnosti za příjmy z čištění oděvů, změnili „špinavé“ peníze na „čisté“.

K dispozici je pračka „pro svobodné mládence“. Prádlo vyprané v této pračce není třeba vůbec žehlit! Celá věc spočívá v tom, že zařízení nemá buben: některé věci mohou být umístěny uvnitř kontejneru přímo na ramínkách (například bundy a košile) a menší předměty (například spodní prádlo a ponožky). na speciálních policích.

Pračky vybavené funkcí „Bez žehlení“ nebo „Snadné žehlení“ mohou prát prádlo s malým nebo žádným pomačkáním. Toho je dosaženo speciálním přístupem k odstřeďování. odstřeďuje se při nízkých otáčkách, s dlouhými přestávkami a v nádrži se zadržuje malé množství vody.

V pračce se používají různé druhy kuliček. Antistatické žmolky nedovolí, aby se látka po praní přilepila k tělu, kuličky se speciálními smyčkami „vyčešou“ žmolky a zabrání jejich vzniku a silikonové žmolky nedovolí, aby se při praní svrchního oblečení hromadilo chmýří.

První oficiálně patentovaná pračka byla vyrobena ze dřeva a skládala se z krabice s rámem, zpola naplněné dřevěnými kuličkami. Uvnitř byly vloženy prací hadry a prací prostředek a pákou se pohybovalo rámem, čímž se pohybovaly koule a přepracovávaly hadry.

Astronauti na oběžné dráze řeší problém se špinavým oblečením důmyslným způsobem. Z kosmické lodi se vypouští oblečení, které shoří v horních vrstvách atmosféry.

Děkuji za video! Za instalaci myčky mi byly účtovány 3 tisíce. Děkuji!

Základní kroky pro připojení myčky nádobí k odtoku

První fáze. napájení. Nejjednodušší způsob připojení myčky k elektrické síti je zapojit ji do elektrické zásuvky, kterou je třeba instalovat speciálně při rekonstrukci bytu nebo domu.

vypouštění, myčky, nádobí, odtoku
 • nepoužívejte adaptéry do více zásuvek a prodlužovací kabely, protože spotřeba energie spotřebiče je natolik vysoká, že může způsobit jeho poruchu a dokonce i požár;
 • myčka nádobí nesmí být nikdy připojena k elektrické zásuvce, která je určena pro použití se sporákem;
 • Pro instalaci zásuvky na požadované místo je třeba vést od sítě vodič o průměru alespoň 2 mm. V rozváděči je instalován jistič s proudovou hodnotou 16 A. Toto zařízení automaticky vypne napájení, pokud je překročeno maximální přípustné zatížení;
 • pokud si myčku nádobí sami uvedete do provozu, nezapomeňte zajistit uzemnění položením třívodičového kabelu mezi zásuvku a spotřebič. Odborníci nedoporučují uzemňovat elektrické spotřebiče na plynové, vodovodní nebo topné potrubí.

Druhý krok. zásobování vodou. Přívod vody do myčky musí být proveden pomocí vodovodní přípojky spotřebiče.

 • Vodovodní potrubí musí být opatřeno filtrem, aby se zachytila rez a písek;
 • pokud spotřebič nemá žádnou speciální ochranu proti náhodnému úniku vody, musí být při připojování myčky k přívodu vody před filtrem instalován uzavírací ventil. Tím zabráníte vtékání vody do myčky (přečtěte si „Připojení myčky k přívodu vody“ na straně 31). (viz „Schéma s příklady“). V opačném případě by mohlo dojít k zaplavení místnosti, ve které je myčka nainstalována. Abyste nemuseli uzavírat uzavírací ventil po každém použití myčky, instaluje se dodatečné bezpečnostní zařízení, například Aqua Stop nebo Aqua-Control nebo podobné zařízení;
 • pokud délka hadic dodaných s myčkou nádobí nestačí k připojení spotřebiče k vodovodnímu potrubí, lze je prodloužit;
 • řada modelů nabízí možnost připojení spotřebiče k teplé vodě. Tato funkce šetří energii potřebnou k ohřevu vody během provozu spotřebiče. V bytových domech s centrálním zásobováním teplou vodou je připojení myčky nádobí k přívodu teplé vody nežádoucí. Obsahuje totiž speciální přísady, které zabraňují tvorbě rzi v potrubí a ovlivňují tak výkon myčky.
READ  Jak rozebrat vyseskčku Rowenta pH 230

Připojení myčky k odtoku se provádí několika způsoby:

První možnost. Nejjednodušší metodou je připojení odtoku odpadní vody přes sifon vybavený ventilem a přídavným odtokem. Ventil zabraňuje vtékání vody z dřezu nebo kanalizace do myčky.

Druhá možnost. Správné umístění vypouštěcí hadice je při připojení myčky k odtoku další pojistkou proti znečištění přístroje odpadní vodou. Hadice vedoucí od spotřebiče musí být připevněna k nábytku nebo ke stěně kuchyně, a to ve vzdálenosti nejvýše 60 cm od místa, kde vstupuje do kanalizace. Hadice je pak nakloněna tak, aby voda gravitačně stékala do sifonu.

Třetí možnost. Před připojením myčky k odtoku se musíte ujistit, že je standardní délka hadice (ta je 1,5 m) dostatečná. V případě potřeby lze jeho délku prodloužit, maximálně však na dvojnásobek. Důvodem tohoto omezení je, že provoz čerpadla může být negativně ovlivněn dodatečným zatížením.

Postup připojení vlastníma rukama

Před zakoupením myčky nádobí je třeba vybrat nejvhodnější umístění spotřebiče. To určí, jak pohodlné bude její používání v budoucnu a jak časově náročné bude její připojení k vodovodnímu potrubí.

Důležité! Prvním požadavkem je vzdálenost od odvodňovacího systému. Montážní místo nesmí přesáhnout jeden a půl metru, jinak by vysoké zatížení mohlo poškodit čerpadlo myčky.

Po umístění myčky na rovný povrch pokračujte v instalaci. Začíná připojením vypouštěcí hadice. Existují dvě možnosti připojení: přes sifon a přímo.

Mnozí lidé se snaží vše co nejvíce zjednodušit a používají plastový držák na hadici, kterým připevní vlnitou hadici k okraji kuchyňského dřezu. Především je však tento systém montáže nespolehlivý, protože hadice se může na podlaze utrhnout a pak se nelze vyhnout zaplavení. A za druhé, odčerpáváním vody bude čerpadlo silně přetíženo, což způsobí jeho rychlou poruchu. Proto stojí za to podívat se na nejběžnější způsoby instalace sifonu.

Přes sifon

Tato možnost je odborníky považována za nejúspěšnější, protože umožňuje vyřešit několik problémů současně: blokuje nepříjemné pachy, zabraňuje zpětnému toku vody, chrání před úniky.

Chcete-li připojit automatickou pračku a sušičku k odtoku, musíte tak učinit:

Důležité! Při připojování dbejte na to, aby byla vlnitá trubka nakloněná. Tím se zajistí pohodlný odvodňovací systém.

Jak ji namontovat? Schéma je následující. Pokud je sifon již nainstalován, vyjměte z otevřené zásuvky šroubovací zátku a opatrně připojte vodovodní potrubí k sifonu. Pokud chybí, odpojte drenážní trubku klíčem, vložte rozdělovací blok, přičemž spoje předtím omotejte páskou FUM. Poté připojte pružný odtok k jednomu z vývodů a druhý zapojte (nebo vložte hadici od pračky).

Přímo

Existuje také možnost napojení drenážního potrubí přímo na kanalizační potrubí pomocí T-kusu s úhlovým ohybem. Abyste zabránili zalomení vypouštěcí hadice, použijte plastový držák hadice. Vývod se uvolní ze zástrčky, ohebný konec trubice se zasune do zásuvky.

Aby se zabránilo únikům a šíření nepříjemných pachů, používá se těsnicí manžeta z pryže.

Připojení k vodovodní síti

Myčka nádobí se připojuje k vodovodní síti pomocí standardní hadice, která je rovněž umístěna na zadní straně skříně. Poznáte ji podle poměrně velké trysky. Jedná se o blokátor přetečení. Je nezbytný pro správnou funkci a nesmí být odstraněn.

Vstupní a výstupní hadice jsou připojeny vzadu

Nyní k otázce, k jaké vodě myčku připojit. K teplé vodě se můžete připojit pouze v případě, že vaše zařízení tuto funkci podporuje (viz popis) a nemáte měřič teplé vody. Ve všech ostatních případech je lepší naplnit stroj studenou vodou. Hlavním motivem pro připojení na TUV je úspora elektrické energie. Pokud je voda horká, není třeba ji ohřívat. To je pravda, ale toto řešení má nevýhodu:

 • Horká voda obsahuje více nečistot než studená voda a vaše zařízení se rychleji porouchá.
 • Teplota teplé vody často překračuje maximální přípustnou teplotu zařízení. Tím se opět zkracuje životnost zařízení.
 • Pokud je instalován měřič teplé vody pro domácnost, jsou úspory zanedbatelné. Nevýhody jasně převažují.

K přívodu vody se můžete připojit všude tam, kde je k dispozici zásuvka. Například tam, kde je připojena ohebná hadice k dřezu. Odšroubujete ho, nasadíte trojúhelník a pak kulový ventil (nebo trojúhelník s kulovým ventilem najednou). Část s kohoutkem se připojuje k myčce nádobí, druhý vývod připojuje ohebnou hadici k dřezové baterii.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS