Vysoušeč vlasů pro svařování plastu s vlastními rukama

Hlavní metody výroby pájecí vysoušeče vlasů doma

Než začnete dělat vysoušeč vlasů na základě pájecího železa nebo obyčejné vysoušeče vlasů, z první ruky zjistíte, jak proces pájení prochází tímto nástrojem. Díky těmto informacím se vyhnete mnoha chybám při montáži a můžete provést správně funkční jednotku.

Princip operace

  • Během pájení, fén na zpracování povrchu působí jako proud horkého vzduchu nebo záření produkovaného pájecím zařízením.
  • Deska s plošnými spoji, stejně jako mikroobvody umístěné na něm jsou vyrobeny z plastu, který s velkými obtížemi absorbují teplo ze vzduchu.
  • Hrací místa, stejně jako kovové závěry žetonů mají kovovou základnu. Dokonale tráví teplo a brát většinu z něj ze vzduchu dodávaného z trysky vysoušeče vlasů do desky s plošnými spoji.

Mějte na paměti, že před prací všech ostatních kovových prvků na palubě, včetně pouzder elektrolytických kondenzátorů, musí být chladiče mikroobvodů v těsné blízkosti pracovního prostoru chráněny před účinky horkého vzduchu nebo záření pomocí speciálních z nich Textolit, který musí být předem stanoven na desce.

Vlastnosti rozepsaného a pájecího procesu

Nyní je čas zjistit, jak zmizet nebo pájení určité mikroobvody.

Любая шестеренка за 10 секунд! Отличная идея своими руками!

  • Nejdříve musíte udělat kontakty. V tom můžete pomoci obyčejné pájecí železo. jen je utratit s podél kontaktní linky.
  • Pro pájku budete potřebovat pájku POS a pájecí kyselinu. Můžete provést tuto práci s fénem, ​​avšak aplikovat pájku v každém případě, budete muset použít pájecí železo.
  • V další fázi vyčistěte všechny cesty mezi jehlou kontaktů. Je nutné, aby během doby pájení nespadli cesty mezi sebou. Zároveň se musíte ujistit, že stopy chybí mezi sebou.
  • Dále se můžete pohybovat přímo na instalaci čipu na místě. Chcete-li to pojmout, budete potřebovat pinzety a jeho upevnění se provádí pomocí pájecího vysoušeče vlasů, která je třeba rovnoměrně zahřát všechny kontakty.
  • Při pájení vysoušeče vlasů se pohybuje kolem čipu pro rovnoměrné zahřívání všech kontaktů. Když se s tím zvládnete, musíte pečlivě stisknout mikročip pinzetu do desky a nalít ho na něj. Takže budete ochladit kontakty a pomozte jim rychleji.
  • Poté vezmeme jehlu a zjistíme, zda se všechny kontakty připojené. Pokud se to nestalo s jedním z nich, musíte je ušetřit a vyčistit jehlovou stopu mezi kontakty.

Problémy s vymizením mikroobvodu nemáte potřebu. Chcete-li to udělat, musíte posunout fén podél pájených kontaktů. Poté, co všichni odejdou, můžete odstranit čip. Nicméně, zde musíte se ujistit, že všechny kontakty byly rovnoměrně zakázány. Pak se snadno odpojují. Během této operace je důležité, aby čip není přehřát, jinak bude pro další použití nevhodné.

Co to je

Pájení fén. jako pravidlo, zařízení, nejprve určené pro pájecí čip. Konstrukce zařízení ve svém vzhledu připomíná stavební nářadí (vrták, štěnice, šroubovák a t.D.) A na plnění. stavba fén. Přístroje pracují na jednom principu.

Práce s procesory se stala obtížnou

Tělo vysoušeče vlasů je vyrobeno z tepelně odolného plastu, který má regulátor trysky a teploty. Když zapnete zařízení „chytit“ vzduch v důsledku vestavěného ventilátoru, zahřívá se a ukončí ven.

READ  Jak rozebrat vysoušeč vlasů Rovent kartáč si aktivum

Poznámka! Cenová politika pro zařízení je velmi vysoká. Vydali se řemeslníci, schopni sbírat termofenát k pájení mikroobvodu vlastním rukou a sdílet jejich úspěchy v této oblasti.

Funkce nejsou tolik, a cena je vysoká

Požadavky na vybavení pro pájení

Pro čip, přípustný je teplotní rozsah od 190 do 240 stupňů. Pokud během pájecí teploty bude vyšší, pak riskujete překrytí čipu, protože se stává nefunkční. V důsledku toho budete mít trávit čas v marném, ale také ztrácí drahé části.

Ve srovnání s miniaturní pájecí stanicí je fén schopen udržovat potřebnou teplotu topení ve vzduchovém paprsku, která zůstane tak s malými změnami ve vzdálenosti mezi přístrojem a deskou s plošnými spoji. Když se vysoušeč vlasů, topná plocha zůstane stabilní. Je určena přímým proudem vzduchu. Ale na okrajích proudu je teplota ohřevu nižší než minimální přípustná, protože je to nejenže nemůže poškodit podrobnosti o schématu, ale také roztavit pájku.

Pájecí fén, který vytváří nestabilní lesk horkého vzduchu, který má tvar kužele, který začíná rozšiřovat a zúžit při odstraňování, umožní vám rychle a efektivně provádět práci. Často mistři, kteří se rozhodli udělat vysoušeč vlasů pro pájení vlastním rukou, neberou v úvahu stabilitu vytápění a rovnoměrnosti průtoku vzduchu, protože se stává nepohodlným pro práci.

Mluvíme o bezpečnosti, znamená to, že nebudete dělat kardinálové změny v konstrukci elektrického spotřebiče, které porušují tovární konstrukci uzlů spojení, zejména pokud mají pracovní napětí 220 V. Chcete-li být omezeny, můžete připojit zařízení-vyrobené zařízení pro pájení není přímo, ale přes transformátor, který může být vyroben z napájení počítače. Tak se budete chránit před vážným problémem.

Co se týče snadného použití, to znamená, že zařízení musí být poslušné ve vašich rukou a nevyžaduje velké úsilí k provedení určitých manipulací. Vysoušeč vlasů musí mít takové provedení tak, aby vaše druhá ruka zůstala volná. Pak si s jeho pomocí můžete udržet pinzety nebo cvičit jiné nezbytné akce.

Jak udělat pájecí fén z zapalovače cigaret

Pro výrobu pájecí vysoušeče vlasů budete potřebovat zapalovač cigaret pro 12 voltů a napájení se stejným napětím. Je velmi důležité si vybrat vhodný Ampero napájení, protože jinak bude domácí fén zahřívá SMDS z zapalovače cigaret, což způsobí mnoho problémů při pájení.

Kromě zapalovače cigaret budete také potřebovat trup, kde může být vložen. Pro tyto účely můžete použít plastový případ z šroubováku, pokud je dutá uvnitř. Tak, v pouzdře, bude snadné umístit a zajistit zapalovač.

vysoušeč, vlasů, plastu, vlastními, rukama

Co bude dál? Dále musíte připojit dva vodiče k zapalovači cigaret, který slouží k připojení napájecího zdroje. Dráty jsou tvrdé a nutně přišroubovány izolátorem tak, aby nedošlo k žádnému zkratu uvnitř zapalovače cigaret.

No, pak to zůstane připojit domácí fén pro pájení od zapalovače automobilu na napájení. Jak bylo uvedeno výše, napájecí zdroj musí být 12 voltů. Pokud jde o sílu proudu, bude to stačit pro práci zapalovače cigaret 5 ampérů.

READ  Co dělat, když vysoušeč vlasů přestal pracovat

Teplota takového domácího pájení vysoušeče vlasů dosahuje 400 stupňů. To je dost a ještě více, než potřebujete vyvodit moderní části na deskách. Pokud to, upravte teplotu ohřevu pájecího vysoušeče vlasů snížením napětí na napájení, pokud poskytuje takovou příležitost.

Oprava nejběžnějšího diagnostického adaptéru KKL, „Centensky

Diagnostické adaptéry KKL jsou velmi časté v diagnostice a opravách automobilů. Konkrétně pro to, co potřebují, budete dokonale vědět 🙂 Ale pro časté v procesu práce jsou zabiti nebo čínští jsou posláni ne pracovníkům. Lidé jsou naštvaní, i když jsou velmi snadno opraveny. Tento adaptér můžete také snadno uvolnit. V tomto příspěvku uvádím „hluboký vnitřní svět“ těchto adaptérů, jejich inženýrství, logiku práce a metod kontroly a opravy. Doufám, že se ocitne v ruce komu-)

Mám pro mě šanci šňůru „buňka“ KKL, rozbité. Tak jsem se rozhodl renovovat. Proč nevím, nechte někoho, kdo bude předstírán. Zvláště jsou opraveny jednoduše 🙂 Zde jsem ukázal, jak je snadné a není nuceno opravit nejčastější „Centenary“ krajky.

Kabel adaptéru je nutný k tomu, aby odpovídal inteeis počítače (COM Port nebo USB portu) s automobilovým diagnostickým Inteeisem, v starších vozech je mezinárodní norma ISO 9141. Tento protokol pneumatik poskytuje obousměrnou výměnu dat mezi elektronickou řídicí jednotkou a diagnostickým testerem. Obousměrná výměna dat se provádí tzv. „K-line“ autobusem. Tato Inteeis podporuje dvě pneumatiky: obousměrný sběrnici „k-line“, který poskytuje sériovou obousměrnou výměnu dat mezi mikrokontrolérem a diagnostickým systémem, jakož i sběrnice L-line, poskytuje konzistentní jednosměrný přenos dat z diagnostického systému na mikrokontrolér. Ve všech případech, ve kterých nejsou informace v sběrnici L-line přenosu, musí jeho stát odpovídat logické inicializaci adresy sběrnice L-line pomocí pneumatiky „K-line“. „L-linka“ se používá ve velmi starých automobilech, ale protože už nejsou naživu, nestojí za to. Fyzická úroveň implementace není pro vás zajímavá, stačí znát takové úrovně 0-12.

Jaký je „modrý“ adaptér a že je uvnitř.

Všechny diagnostické programy starších automobilů prostřednictvím přístavu Com, to zpočátku šlo tak, protože pak USB ještě nebylo. Tímto způsobem diagnostická krajka obsahuje dva měniče úrovně signálu. Z portu SOM.patnáct. 15 voltů v obvyklém signálu TTL s úrovněmi 0-5 voltů. Dalee z TTL převádí na úrovni ISO 9141, 0-12 voltů takže je vše jednoduché.

První konvertor je obvykle sestaven na Mikruch Makh232, tak, aby to mluvil v klasickém adaptéru, který pracuje s fyzickým portem COM nebo na Ch340 čipu, je to pro čerstvé adaptéry, které pracují na USB. MIKRUHA CH340 emuluje přístav pro systém SOM, protože všechny programy jsou naostřeny, aby pracovaly samostatně v portu SOM, a dává RX a TX signál, který potřebujete na výstupu s úrovněmi TTL.

Druhý konvertor, TTL v ISO 9141, v klasickém schématu je sestaven na čtyřech tranzistorech, dále pro úspory a technologické, začaly používat všechny druhy mikročrah s komparátory, logikou a t.D. a ve finále přepnutém do mikrofonů reprezentujících připravený ISO 9141 Inteeis, nejpohodlnější. Skoro jsem zapomněl, první adaptéry byly obecně s jedním konvertorem 🙂

Zde jsou typické schémata starých adaptérů, pro nostalgii, takže mluvit. Mimochodem, tento „příběh“ jsem napsal tuto paměť pro to by mohlo chybět něco a t.d a tp. 🙂

vysoušeč, vlasů, plastu, vlastními, rukama

Ale schémata moderních adaptérů. Je jasné, že to není úplná sbírka schémat, podle mého názoru nejtypičtější.

READ  Zastřihovač vlasů Xiaomi mitu

A přibližné reprezentace je o tom, co budeme opravit, je čas na opravu.

Otevřeme se, podívej se. To je jeden z nejčastějších adaptérů na CH340 a komparátor LM339 Stabilní a spolehlivý adaptér, zabil ho s dohledem, „průkopníky“, od slov bývalého majitele.

Na. Data mikrůe jsou krmlivější, FT232 je obecně programovatelná a má flash paměť na palubě 🙂 Tyto mikrohody jsou nadbytečné a ekonomicky neschopné tyto adaptéry, jsou určeny pro jiná zařízení, kde potřebují jejich funkčnost. A v těchto tkaničkách potřebujete pouze banální emulaci Som přístavu a vše, v tomto velmi optimálním CH340. Vlastně důležité, jak a jaké jsou víkendové řetězy! Ale kdo se na to dívá 🙂 Podle toho, Číňané, po „módě“ a poptávka je dána vinutí USB-TTL konvertorem a plnou „struska“ na výstupu :-))

Zde je schéma našeho pacienta 🙂 Jak vidíte dokonalost a spolehlivost v jednoduchosti. Pokud nastavíte diody u vchodu 12, nebudu zabít vůbec. Ale uděláme to ještě snadnější a spolehlivé 🙂

Vzhledem k tomu, že nemám srovnávací komparátor LM339 na akcie po ruce, nahradím ji ISO 9141 specializované Mikruchi, nazvaný L9637d. Velmi pohodlné zvíře. Skutečné náklady více než 80 proti 11 :-)))

Princip operace

Princip provozu konstrukční sušičky je velmi podobný analogu domácnosti pro vlasy. Materiál se zahřívá, aby mu poskytl určitou formu a upevněte v této poloze. Pouze rozdíl spočívá v kapacitách a objektu vytápění, jako v tomto případě, pájení. Takže pájecí je správné, jsou vyžadovány následující nástroje:

Speciální tyče z požadovaného materiálu vždy působí jako pájka. Pájecí materiál je vybrán z podobného materiálu jako svařovacího objektu. Tyto tyče jsou instalovány ve féni nebo ve speciálním prostoru na trysce, vyhřívané a svařují části, štěrbiny a tak dále. Kromě toho nebude nadbytečný používat klipy pro spolehlivost a soubory pro vysoce kvalitní zpracování.

Video o tom, jak používat pájecí fén a trysky

Ventilátorový uzel

Pro vysoce výkonné vysoušeče vlasů je vyžadován produktivnější ventilátor. Koupil jsem se na použitém bezkartáči FFB0612EHE 12V / 1,2a na Radiorenka 12V / 1,2a v pouhých 1,35.

Pro upevnění ventilátoru na pet láhev, svorka z cínové tloušťky 0,5 mm.

Aby tělo láhve pevně přitlačeno proti bočním povrchům ventilátoru, okraj láhve byl vyříznut na čtyřech místech.

Zavřete témata

Výkonný pájecí vysoušeč vlasů s vlastními rukama Pájecí pájecí pájecí SMD komponenty z dostupných údajů Miniaturní pájecí železo to udělat sami

Tyto adresy vás mohou zajímat, i když spadají z tématu článku publikovaného výše. Pokud se rozhodnete opustit stránku, pak mějte na paměti, že tento sponzor zde nikdo nezavolal, on sám uložil. 🙂

Našel chybu v textu? Zvýrazněte chybný text s myší a stiskněte Ctrl Entexo za pomoc!

| Denial of responsibility | Contacts |RSS