XIOOMI MI ROBOT VACUUM MOP SETUP

Inteligentní a výkonný Xiaomi MI robot vakuový vysavač s tvorbou místnosti

Technologie nestát stále, každý rok se objevují nové, užitečné pomůcky, které usnadňují naše životy. Nejzajímavějším a nejvhodnějším letošním rokem pro mě byl robot vysavač Xiaomi MI robot vysavače z první generace, z nichž cena byla trochu snížena do konce roku 2019. Na dlouhou dobu jsem se rozhodl s nákupem, ale všechny tyto se rozhodly a koupil, nebudu okamžitě říkat o nákupu, nelituji všechny naše základní funkce, existuje spousta malých nevýhod, ale o tom o něco později. A dnes se s Vámi sdílím podrobnou a srozumitelnou instrukci pro instalaci různých, ruských hlasových balíčků, jako používání telefonu Android, takže s počítačem se systémem Windows operačního systému. Tato instrukce je vhodná pro první generaci a pro druhou. Začněme se skutečností, že v první verzi Xiaomi Mi Robot vysavače z krabice není žádný ruský oficiální jazyk, ale není těžké opravit. Po vyjmutí vysavače z krabice vám poradím, abyste vložili stanici do doku pro nabíjení, jako by poplatek je menší než 20%, jazykový balíček nebude stanoven. Jakmile se nabitá vysavače, můžeme začít instalovat hlasový balíček, máme pro to několik možností, začneme nejjednodušší.

Možnost s automatickou definicí IP adresy a přijetí tokenů.

Token. jedinečný identifikátor robota vysavače (po resetování změn nastavení Wi-Fi).

 • Stáhnout a nainstalovat program XVACUUM firmware 3.3.0
 • Stáhněte si fotografii úřední ruský jazyk ru_official a rozbalit z archivu, v důsledku toho by měl být soubor s příponou PKG na telefonu
 • Uzavřete dvě sekundy do vysavače Dva tlačítka, dokud fráze vybití nastavení Wi-Fi (s největší pravděpodobností bude v čínštině)
 • Dále je žádoucí vypnout mobilní internet na telefonu a zapnout Wi-Fi, v seznamu dostupných sítí musíme mít síť od našeho robota, na které se musíme připojit.
 • Nyní spusťte program firmwaru XVACUUM, vyberte zvuk Flash
 • Vyberte si hlasový balíček, který byl odstraněn z archivu dříve.
 • Čekáme na dokončení instalačního procesu.

Možnost s ručním odložením IP adres a tokeny

 • Stáhnout a nainstalovat firmware XVACUUM 3.3.0 Pokud ještě není nainstalován
 • Budete muset nainstalovat upravený domov MI VEV v telefonu, přes kterou můžete zobrazit adresu IP a token, pokud jsem použil Mihome z Playmarketu, bude to muset odstranit.
 • Stáhněte si oficiální ruský jazyk pack ru_official a odstranit jej z archivu, soubor musí být ve formátu.Pkg
 • Otevřete modifikovaný mihome, přidejte náš vysavač k aplikaci, klikněte na něj, otevřeme mapu s pokojem a informace o poplatku a předchozí úklid, zajímáme se o tři body v pravém horním rohu. klikněte na ně a vyberte Obecné nastavení. další nastavení. Informace o síti a viz adresa IP našeho vysavače a jeho tokenu. Tokeny přidělit a kopírovat a pamatuji si na IP adresu
 • Otevřete aplikaci firmwaru XVACUUM a stiskněte vodorovné pruhy sodíku v pravém horním rohu, nabídka se otevře v přední části aplikace Nastavení,
 • V poli IP zadejte IP adresu našeho směrovače, který je zapamatován v předchozím kroku, a v poli tokenu vložte token zkopírovaný z upravené domácí aplikace MI a klikněte na tlačítko Uložit
 • Restartování Dodatek Xvacuum firmware
 • Musíme se stát aktivními flash firmware a flash zvuková tlačítka, nyní budeme zajímat o tlačítko flash zvuk. Klikněte na něj
robot, vacuum
 • Dále musíme vybrat rozbalený jazykový balíček ve formátu PKG, který byl odebrán z archivu dříve na telefonu.
 • Čekáme na konec firmwaru, toto nastavení jazykového balení je dokončeno.
READ  Co dělat při úniku vody z klimatizační jednotky

Zařízení

Robot vysavač přišel v takové krabici:

Okamžitě jsem si všiml, že Xiaomi Mijia Robot Vacuum Mop 2 je čínská verze, resp. Všechny čínské dokumentace. Možná bude v budoucnu vydána a globální verze pod jiným jménem bude vydána.

 • Základ pro nabíjení.
 • Napájecí adaptér s adaptérem pod výstupem evropského vzorku.
 • Tryska pro mokré čištění s mikrovláknami.
 • Náhradní boční štětec.
 • Náhradní lodi.
 • Dokumentace.
 • Nástroj pro čištění robota.

Vidíme, že xiaomi vysavače se staly lépe vybaveny. Stále přidán do sady náhradních HEPA filtru, bylo by to obecně chladné. Ale díky.

Vzhled

Nyní zvažte, jak je uspořádán Xiaomi Mijia Vacue Cleaner Pro. Je vyroben v černém, povlaku s postřikem, ale ne příliš značka. Forma kulaté, výška skříně asi 96 mm.

Lidar je vybaven pružinovým víčkem, který chrání robot vysavače od džemů pod nábytkem. Na ovládacím panelu dvě mechanická tlačítka: nucená návrat k základně pro nabíjení a start / pauzu.

Kombinovaná nádoba na vodu a odpadky je umístěna zezadu. Nádrž pojme až 260 ml vody a nádoba na odpadky je určena pro 300 ml.

Filtrační systém je instalován na straně. Je Double: Na základě HEPA a filtru síťoviny. Uvnitř nádrže je trubka, skrze kterou čerpadlo slouží vodě na ubrousku. Je poskytnuta elektronická úprava vody.

Podívejme se, jak Xiaomi Mijia Vysavač Pro je umístěn níže. Má 6 senzorů ochrany proti poklesu. Boční kartáč jeden, trojnásobek, upevněná šroubem.

Centrální kartáč bezkartáče-lístek. Hromada je velmi hustá a ze dvou stran je kartáč rozbitý z ran a vlny. Provádění je velmi dobré. Mimochodem, plovoucí.

Ale ubrousek pro mokré čištění není příliš kompetentně popraven. Po stranách vidíme plešaté sekce, protože to, co robot opustí syrové oblasti podél stěn a nábytku. Voda se přivádí přes 2 otvory v trysce. Níže uvidíte také tlačítko pružiny, jako je nový xiaomi mijia 2c. Tlačí na podlahu ubrousek.

Ale jako ve srovnání, nádoba na odpadky vypadá, což lze namísto kombinované nádoby instalovat:

robot, vacuum

Tento sběrný prachu pojme až 550 ml suchého odpadu. Výrobce umožňuje spěchat vodou a filtr může být kartáčován pouze.

Obecně platí, že kvalita montáže Xiaomi Mijia Vysavač Pro je jasně na úrovni průměru. Nemám žádné stížnosti na robota.

Ale kdo má zájem, za pár týdnů zveřejním videoklip, ve kterém porovnávám kvalitu montáže vysavačů Xiaomi z různých subbrandů. V tomto srovnání se Mijia Pro zúčastnil a stojí za to uznat, že je velmi dobrý. Malý spoiler:

Sestavení kvality Robot-Vysavač Mijia Pro

Jak nastavit robot Xiaomi Mi prostřednictvím aplikace

Proces provozu vysavače se stává příjemnějším díky speciální aplikaci Xiaomi. Při použití jej můžete zapnout robot na dálku nebo čištění programu ve vhodném čase.

Kromě toho můžete sledovat opotřebení plochy kartáčů, času a čištění, studovat mapu bytu kompilovaného zařízením a aktualizovat firmware.

 • Stáhněte si aplikaci MI Home v App Store pro iPhone nebo Google Play pro Android.
 • Vyberte server na základě oblasti asistenta. Pokud jste si koupili PCT verzi v oficiálním obchodě, Rusko je vhodné pro vás nebo Evropu. Pokud jste uložili a koupili šedou verzi, vyberte Čínu.
 • Zadáme účet, pokud jste uživatelem Xiaomi nebo zaregistrujete nový.
 • Poté přidejte nové vybavení kliknutím na tlačítko „Přidání zařízení“ a vyberte náš robot ze seznamu.
 • Dále nastavte robot Xiaomi MI na základně připojené k výstupu, stiskněte tlačítko Horní na pouzdro a držte jej do 6 sekund. Po tom, pípnutí zvuky, hlášení zřízení komunikace s programem.
 • V programu vyberte model zařízení a svůj kanál Wi-Fi, abyste jej mohli spravovat.
 • Na konci nastavení vyberte hlavní umístění robota vysavače, jako je „obývací pokoj“, po kterém proces přímého řízení robota Xiaomi Mi začne.
READ  Jak vyčistit troubu od odolné mastnoty

Nyní můžete spravovat vše. Vyberte volby a jeho hlasitost, postupujte podle procesu čištění a dejte týmem, ukazoval prstem do oblasti v místnosti.

Jak připojit vysavač Xiaomi do telefonu (MI Home)

Gratulujeme k nákupu robotického vysavače Xiaomi. Níže se naučíte připojit vysavač Xiaomi na Wi-Fi přes aplikaci na Android nebo iPhone. A na konci souborů stránek ke stažení: Synchronizace vysavače s aplikací a pokyny pro roboty-vysavače (kliknutím na odkaz vyberte svůj model).

Best Budget Robot Vacuum Ever! Xiaomi Mi Robot 1C Vacuum Mop

Spojení

Pro připojení Xiaomi Vacuum Cleaner na iPhone nebo Android budete potřebovat aplikaci MI. S pomocí aplikace Smartphone přes síť Wi-Fi si vyberete inteligentní vysavač. Odkazy na stažení z oficiálních zdrojů (Otevře se na nové záložce):

Apple, IOS 9.0 nebo novější. Android, verze 4.3 a vyšší
Odkaz na App Store, ~ 467 megabajtů Odkaz na Google Play, ~ 88 megabajtů

Doporučujeme Vám stáhnout přes Wi-Fi, soubory váží hodně, zejména pro iPhone a iPad.

Smartphone Připojení k sítím Wi-Fi na frekvenci 2.4 GHz. Jděte do aplikace MI Home, přihlaste se nebo se zaregistrujte (pokud poprvé). Stiskněte tlačítko plus v pravém horním rohu „“.

Před připojením robota vysavače Xiaomi Mi Home App se ujistěte, že je účtován, t.na. Při prvním zapnutí lze aktualizovat.

Nyní zapněte Bluetooth a podívejte se na firmware v okolí. Pokud z nějakého důvodu nebylo možné automaticky najít zařízení, můžete to udělat ručně. V kartě Domácí spotřebiče vyberte svůj model. Pokud to není v seznamu, změňte svůj region do „Čína“.

Příští doplňku požádat o provedení resetu, pro tento hojení 2 z 2 tlačítek nebo 2 extrémy 3, v závislosti na modelu; Počkejte na hlasový signál v čínštině nebo anline. Vše, FIU je upuštěn.

Vyberte si síť Wi-Fi na další kartě, vynikající. Synchronizace a aktualizace inteligentní vysavače. No, pak nastavení na chuť.

Funkční

Na hlavní obrazovce aplikace je místnost zobrazena ve středu, zkompilovaný robotovým vysavačem a jeho aktuální polohou. V horní části vysavače a aktuálního režimu čištění.

Informace o distanční vzdálenosti, dočasném rozsahu čištění, úroveň baterie v dolní části obrazovky.Tam můžete začít nebo přestat čištění.

 • Tlačítko „Go“. Poslat robota na určité místo pro neplánované čištění.
 • Tlačítko „Dock Station“. Poslat na náhradní stanici pro nabíjení.
 • Tlačítko „Clear“ Spusťte sekvenční čištění.
 • Tlačítko „Zoned čištění“. Vyberte zadanou oblast místnosti, kterou chcete odstranit.

V pravém horním rohu jsou tři body, otevírají další nastavení.

Další nastavení

 • „Časovač“. Nastavte časový interval, v rozsahu, jehož lze automaticky čištění.
 • „Hlas a hlasitost“. Změna hlasových paketů a hlasitost hlasu.
 • „Režim čištění“. Vyberte intenzitu čištění místnosti: tichý, turbo, vyvážený a turbo režim.
 • „Historie čištění“. Informace o čištění. Odstraněna oblast, začátek a konec času čištění.
 • „Dálkové ovládání“. ruční ovládání, pokud je to nutné nebo bavte se.
 • „Mode Uložit karty“ Přidání virtuálních zdí.
 • „Mode koberce“ speciálně pro vylepšené čištění koberců.
 • „Režim DND (nerušit)“ Ve zvoleném období vysavače nebude provádět čištění a publikování hlasových oznámení.

Nyní víte, jak připojit vysavač Xiaomi a všechny jeho funkce.

READ  Jaké kazety jsou vhodné pro víčko Venuše

Dobré vědět

 • Může být řízen pomocí hlasového asistenta „Alice“.
 • Pokud se nezdaří připojit vysavač Xiaomi na Wi-Fi. níže dokument popisuje tipy, jak tento problém vyřešit.

Instalace interakce s nabíjecí základnou

Před přesunem do synchronizace robota vysavače a mobilního zařízení musíte nakonfigurovat interakci zařízení se základnovou stanicí. To vyžaduje následující akční algoritmus:

 • Připojte databázi nabíjení do elektrické sítě a vyjměte přebytečný kabel do speciálního konektoru.
 • Všimněte si, že dockárna je správně nainstalována: Přední vzdálenost 100 centimetrů by měla být na přední straně z nabíjecího základu a levý a vpravo. 50 centimetrů. Pokud jsou zadní kontakty správně nainstalovány, žárovka bliká na horním panelu.
 • Pokud žárovka nebliká, a rozsvítí se světlo neustále, znamená to úplný náboj baterie. Pro další provoz Xiaomi musíte kliknout na robot-vysavač.
 • Pokud je žárovka bílá, pak je baterie dostatečná, žlutá. až 50%, červená. menší než 20%.

Je také důležité zvážit, že před prvním použitím robota musíte odstranit polstrované kabely a drobné předměty z podlahy, aby nebrání pohybu vašeho inteligentního vysavače.

Další, zvažte, jak krok za krokem připojte vysavač Xiaomi do domovské aplikace MI na Android a IOS.

Model Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop model nemá některé nedostatky, ale může se pochlubit impozantním seznamem výhod, včetně:

 • Roztomilý vzhled;
 • zabudovaný do napájecího adaptéru nabíjecího stanice;
 • funkce mokrého čištění;
 • 15 typů různých senzorů, včetně optické komory;
 • Algoritmy vslam pro konstrukci tras a prostorových schémat;
 • Online budování mapy v aplikaci;
 • zonální čištění a instalace virtuálních omezení;
 • Vyberte úroveň výkonu;
 • Jízdní řády úkolů;
 • plnohodnotná kontrola ze smartphonu;
 • vysoká průchodnost;
 • Dlouhá životnost baterie.
 • Žádný hrubý filtr;
 • nepřipravený mechanismus pro čištění vlasů a vlny s rotačním kartáčem;
 • Nedostatek místních úklidových a čisticích režimů kolem obvodu.

Všimli jsme si také, že kvůli promyšleným algoritmům je kvalita čištění z Xiaomi MI robot vakuum-mop výrazně vyšší než u jiných čínských kolegů. A dokonce i ti, kteří vědí, jak stavět mapu optické komory. Takže novinka rozhodně stojí za to.

Co mám dělat, pokud nemůžete připojit vysavač Xiaomi do smartphonu.

V tomto případě se snažíme opakovat spojení. S největší pravděpodobností při připojení robota vysavače do sítě došlo k chybě, která neumožňuje dokončit připojení. V tomto případě restartujte aplikaci a znovu zapojte.

Také pomáhat resetovat wi-fi robot vysavač. Chcete-li to provést, stiskněte tlačítko napájení a tlačítko „Domů“ a počkejte na sekundy 5-10, zatímco vysavač nebude vydávat pípnutí. Poté připojte vysavač robota.

Pokud tyto možnosti nepomohly, provedeme reset systému robot-vysavače. Chcete-li to provést, upněte tlačítko „Reset“ pod víkem vysavače a vyčkejte, až vypukne vakuový čistič pípnutí.

Co mám dělat, pokud nemůžete připojit vysavač Xiaomi do smartphonu.

V tomto případě se snažíme opakovat spojení. S největší pravděpodobností při připojení robota vysavače do sítě došlo k chybě, která neumožňuje dokončit připojení. V tomto případě restartujte aplikaci a znovu zapojte.

Také pomáhat resetovat wi-fi robot vysavač. Chcete-li to provést, stiskněte tlačítko napájení a tlačítko „Domů“ a počkejte na sekundy 5-10, zatímco vysavač nebude vydávat pípnutí. Poté připojte vysavač robota.

Pokud tyto možnosti nepomohly, provedeme reset systému robot-vysavače. Chcete-li to provést, upněte tlačítko „Reset“ pod víkem vysavače a vyčkejte, až vypukne vakuový čistič pípnutí.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS