Z drátu Nichroma je nutné vytvořit ohřívač

Výpočet nichroma o 12 voltů je výpočet délky drátu nichromu v napájení a odolnosti

Elektrická páječka, jedná se o ruční nástroj určený pro upevnění dílů pomocí měkkých pájek. Zahřátím pájky do kapalného stavu a naplnění mezery mezi pájenými předměty.

Elektrické pájecí žehlicí stroje jsou vyráběny na napájecím napětí napájecí sítě 12, 24, 36, 42 a 220 V a tam jsou jeho příčiny. Hlavní věc je bezpečnost osoby, druhý. síťové napětí v místě, pájená pájka. Ve výrobě, kde je všechny vybavení uzemněny a je zde vysoká vlhkost, je dovoleno používat pájky s napětím ne více než 36 V, zatímco tělo pájecího železa musí být uzemněno. Palubní síť na motocyklu má přímé napětí 6V, osobní automobil. 12 V, nákladní. 24 V. V letectví použijte síťovou frekvenci 400 Hz a napětí 27 V. Existují také konstruktivní omezení, například, 12-W pájecí železo. Je těžké vytvořit napájecí napětí 220 V, protože spirála bude muset být vítr od velmi tenkého drátu, a proto nosil spoustu vrstev, a Pájecí železo se rozsvítí být velký, ne pohodlný pro malou práci. Vzhledem k tomu, že pájecí vinutí vinutí je navinuta z dvorádového drátu, je možné jej přivádět variabilní i konstantní napětí. Hlavní věc, kterou napájecí napětí odpovídá napětí, ke kterému se vypočítá pájecí železo.

Elektrické elektrické pájecí žehličky jsou 12, 20, 40, 60, 100 w a více. A není také náhodou. Aby se pájka dobře pájela dobře na povrchu prodaných částí, musí se ohřát na teplotu mírně větší než teplota tání pájky. Při kontaktu se částí je teplo přenášeno z bodnutí do dílu a teplota pádu pádu. Pokud průměr pájecího železa nebyl dostačující nebo výkon topného tělesa je malý, potom se teplo, bodnutí nebude schopno zahřívat na danou teplotu a bude nemožné pájet. V nejlepším případě ukazuje volný a ne odolný pájení. Malé detaily mohou být pájeny s výkonnějším pájecím železem, ale existuje problém nepřístupnost místa pájení. Jak se například nalije do desky v mikroobvodu s roztečem nohou 1,25 mm. Pájení Snap? Je pravda, že je cesta ven, existuje několik otáček měděného drátu o průměru 1 mm a konec tohoto drátu je pájen. Ale objemné pájecí železo dělá práci prakticky nesplněnou. Existuje další omezení. S vysokým výkonem, pájecí železo bude rychle zahřát prvek, a mnoho rádiových komponent neumožňuje topení nad 70 ° C a pro to je přípustná doba pájení není delší než 3 sekundy. Jedná se o diody, tranzistory, mikroobvody.

Pájecí zařízení

Pájecí železo je tyč červené mědi, která ohřívá spirála nichromu k bodu tání pájky. Stonek pájecího železa je vyroben z mědi díky své vysoké tepelné vodivosti. Koneckonců, když pájení, musíte rychle projít líto pájení z topného tělesa. Konec tyče má klínovitou formu, je pracovní část pájecího železa a nazývá se bodnutí. Rod je vložena do ocelové trubky zabalené s slídou nebo sklolaminátem. Nichromový drát je navinut na slídy, která slouží jako topný prvek.

Na vrcholu nichromu je vrstva slídy nebo azbestu rána, sloužící ke snížení tepelných ztrát a elektrických izolačních spirálů z nichromu z pouzdra kovového pouzdra.

Konce spirály Nichroma jsou napojeny na měděné podřízené elektrické šňůry s vidličkou na konci. Aby byla zajištěna spolehlivost této sloučeniny, konce nichroma spirály se ohýbají a sklopí dvakrát, což snižuje ohřev v místě připojení s měděným drátem. Kromě toho je sloučenina stlačena kovovou deskou, je nejlepší provést krimep z hliníkové desky, která má vysokou tepelnou vodivost a bude efektivněji odstranit teplo z místa připojení. Pro elektrickou izolaci, tepelně odolný izolační materiál, sklolaminát nebo slída.

Měděná tyč a nichromová spirála je uzavřena kovovým pouzdrem sestávajícím ze dvou polovin nebo pevné trubky, jako na fotografii. Tělo pájecího železa na trubce je upevněno prsteny. Na trubce, pro ochranu rukou osoby před vypálením, rukojeť je spokojena z špatně udržovaného tepla, dřeva nebo tepelně odolných plastů.

Při vložení pájecí zástrčky v elektrické zásuvce se elektrický proud přichází na nichrom

Základní požadavky na garážový ohřívač

Vzhledem k tomu, že garáž se vztahuje na malé prostory, je nutné, aby ohřívač v něm splnil následující požadavky:

 • Množství kyslíku spalovaného během provozu ohřívače, jakož i úroveň uvolněných toxických látek byl minimální;
 • Dodržování techniky požární bezpečnosti. je nutné vyloučit hrozbu výbuchu a požáru;
 • Kompaktní kalorifer by neměl bránit pohybu na garážové čtverci, zabírat trochu místa;
 • Dobrý ohřívač ohřívá místnost v krátké době, udržuje hladinu teploty po dlouhou dobu;
 • Finanční náklady pro vytvoření dopravce musí být nižší než hodnota továrního analogu.

Všechny tyto požadavky jsou ohřívač, který je snadno proveditelný nezávisle. Budete potřebovat textové plechy, nichokes nichromový drát a lepidlo.

Domácí garáže ohřívač. Udělej to sami

Prázdné motoristé jsou dobře známí, kolik času a úsilí vyžaduje péči o rozkošný prostředek pohybu, z nichž všechny „rozmary“ jsou zvláště intenzivně projevovány v zimě. V každém zchlazení musí majitelé vyřešit a ladění „ocelových vnitřek“ auta, která s přesností šperků při nízké teplotě je velmi obtížné. Vytvořit podmínky nezbytné pro důležitou práci pomohou domácí ohřívač pro garáž s nejjednodušším designem.

READ  Jak umístit kotel v malé koupelně

Ohřívač v garáži je nutný, pokud konstrukce není připojena k centrální síti napájení tepla a pokud síť dodává nedostatečné množství tepla. Pravidla pro skladování automobilů diktují potřebu udržovat teplotu, jejichž hodnoty by neměly být sestupovány pod 5 °. Ano, a začít auto v silném mrazu, je to prostě nemožné, protože i proti nemrznoucí směsi je zmrazeno ze silného zima.

V důsledku porušení pravidel automatického úložiště

 • Vzhledem k tomu, že se předpokládá, že zahřívání místnosti bude prováděno v přítomnosti majitele, že je nežádoucí, že samoobrodělné zařízení bylo naplněno anemickým kyslíkem, zvýrazněným toxinům a distribuoval nepříjemný zápach gary.
 • Jistě bych chtěl konstrukční zařízení, které by nemělo zabírat spoustu místa v malé garáži, což ztěžuje pohyb v procesu práce.
 • Je žádoucí, aby se zařízení rozlišovalo dobrou tepelnou rychlostí a dlouhou podporou dosažené teplotní hladiny.
 • Hrozba výbuchu a zapálení by měla být vyloučena.
 • Náklady na materiály a komponenty byly výrazně nižší než cena továrního topení.

Takové levné, jednoduché a nevhodné při výrobě topných prostředků bude domácí kalorifer, pro který je požadován sklo, lepidlo a direktivy nichrome.

V srdci myšlenky výroby položil princip vytváření populárních topných zařízení s impozantním názvem „Dobré teplo“. Podle spotřebitelů, kteří testovali působení jednoduchých technických systémů, rovnoměrně dodávají a distribuují teplo, tráví relativně málo elektřiny. Vzhledem k tomu, že hlavní prvek intenzity je lisován do neregulačního materiálu, zapálení jsou vyloučeny. Kromě toho jsou produktivní zařízení vynikající a poměrně rychle vyhřívané vzduch v malých pokojích.

Prototypu samostatného topného zařízení. tovární topení „Dobré teplo“

Pokud připojujete časovač do zařízení, můžete jej nakonfigurovat tak, aby pracoval s frekvencí „hodiny po dvou“. Hodinové vytápění je dost dostačující, takže další dvě hodiny v garáži mohou pracovat, nevěnovat pozornost prasklému mrazu venku. V teplejším období můžete změnit nastavení.

Předběžný experiment a testování

Provádění zkušebního experimentu je nutné vytvořit zařízení s potřebným napájením. Vzhledem k tomu, že se používá pro výrobu levných, a často nic nemusí stát „thrus“ materiály, experiment nebude zničen pro kapsu.

Pokud má drát nichrome „volný“, je vhodné stanovit jeho odpor. Chcete-li to provést, z segmentu měřidla musíte provést spirála a připojit se k aktuálnímu zdroji s regulačním transformátorem a aktuálním definicím zařízení. V zatáčkách spirály musíte umístit teploměr. V okamžiku, kdy je teploměr připevněn na 40 ° C, je nutné určit konkrétní odolnost drátu, upevněte data specifikovaná ampérmetrem a voltmetrem.

Nichromatický drát pro domácí garážové ohřívače

Vzhledem k tomu, že budoucí užiteční domácí bude jíst ze zdroje s normami 220 voltů, musíte vypočítat, kolik vodičů je třeba získat pro 100-120 jednotek zobrazujících plný výkon AC (BA). Například nichromový drát s naměřeným průřezem 0,3 mm bude trvat 24 m pro domácí zařízení s výkonem 100.

Výroba a nuance práce

Aby se produktivní ohřívač pro garáž s vlastními rukama, budete potřebovat sklárnu listu (tloušťka až 1,5 cm). Bude sloužit jako základ, pro který bude spirála z drátu připojena. Přesněji řečeno, dva ekvivalentní řezy jsou zapotřebí, mezi kterým drát potažený drátem.

Oblast báze bude rovna plochy vyzařujícího tepelného povrchu. Analogicky s produktivními hotovými výrobky není třeba se zapojit do rozměrů. Existují dva čtvercové kousky textového se stranami poloviny měřiče nebo dvou identických obdélníkových kusů s úzkou hodnotou oblasti.

Sklolaminát bude základem pro upevnění topné spirály

 • Budoucí vnitřní strany obou kusů textů, je třeba vyčistit brusným papírem.
 • Z horního a spodního okraje vypracování topení musíte ustoupit na 2 cm, na stranách, aby se odráželo na 3 cm.
 • Na listu, ke kterému bude provedeno upevnění drátu, je nutné čerpat nebo poškrábat rám a vypočítat, kolikrát potřebujete složit drát, aby se vešly všechny 24 metrů na základě. Délka jednoho odvodu drátu je hladká výška zařízení pro nevýhodu horního a dolního odchodu do důchodu.
 • Po vypočítání počtu kroků druhu vinutí můžete vypočítat vzdálenost mezi položenými otočením. Mělo by se otočit od 8 do 13 mm. Podle jednotlivých výpočtů podél linie identity jsou malé otvory vrtány, ve kterých budou vloženy zápasy nebo párátka.

Schéma zařízení budoucího ohřívače

Základní informace a značky Nichromu

Nichrom nazývaný nikl a chrómová slitina s manganem, křemíkem, železem, hliníkem. Tento materiál má parametry závislé na specifickém poměru látek ve slitině, ale v průměru jsou v rámci:

 • Specifický elektrický odpor. 1.05-1.4 OMMM 2 / M (v závislosti na značce slitiny);
 • Koeficient teplotního odporu. (0,1-0,25) 10.3 až.1;
 • Provozní teplota. 1100 ° C;
 • Teplota tání. 1400 ° C;

V tabulkách je odpor často uveden v MCOM (nebo 10).6 OMM). Numericky znamená stejný rozdíl rozdílný rozdíl.

V současné době existují dvě nejběžnější značky Drátu Nichroma:

 • X20N80. Skládá se ze 74% niklu a 23% chromu, stejně jako 1% železa, křemíku a manganu. Vodiče této značky mohou být použity při teplotách do 1250 ° C, teplota tání. 1400 ᵒ s. Vyznačuje se také zvýšeným elektrickým odporem. Slitina se používá pro výrobu prvků topných zařízení. Specifický odpor. 1,03-1,18 μC m;
 • X15N60. Složení: 60% nikl, 25% železa, 15% chromium. Provozní teplota není více než 1150 ᵒ s. Teplota tání. 1390 ᵒ s. Obsahuje více železa, což zvyšuje magnetické vlastnosti slitiny a zvyšuje jeho antikorozní odolnost proti korozi.

Těleso topení

Pouzdro může být vyrobeno z cínu z plechovek. Vezměte kovový plech a vyřízněte z něj 4×16 cm pásu, ohněte se na čtverec 4×4 cm. Pak pájku všechny pájky a případ bude připraven. Ujistěte se, že ventilátor vstoupí do pouzdra.

Mřížka může být užívána nebo pájena ze segmentů drátu. Velikosti berou tělem. Vložte mřížku do pouzdra a také pájku.

READ  Jaký druh směšovače pro plynový ohřívač vody?

Tak, aby celý topný prvek pevně držel, je nutné ventilovat ventilátor v kruhu pásky, dá hustotu. A s úsilím vložit vše do bydlení.

Výpočet a opravy topného vinutí páječky

Při opravě nebo s nezávislou výrobou elektrické pájecí železo nebo jakékoliv jiné topné zařízení je nutné vítřit vytápění drátu dvormu. Zdrojová data pro výpočet a výběr drátu je odpor pájecího vinutí nebo topného zařízení, které je stanoveno na základě jeho napájecího a napájecího napětí. Vypočítejte, co by mělo být odpor vinutí pájecího železa nebo topného zařízení může použít tabulku.

Výpočet ohřívače drátu elektrické trouby.

Tento článek otevírá největší tajemství návrhu elektrických pecí. tajemství výpočtů ohřívačů.

Jak je objem, výkon a tempo topné pece.

Jak již bylo zmíněno jinde, neexistují žádné obyčejné kamna. Podobně neexistuje žádná pec pro hořící fajals nebo hračky, červené jíly nebo korálky. Je to jen pec (a zde mluvíme výhradně o elektrických pecích) s určitým množstvím užitečného prostoru z nějakých žáruvzdorných látek. V této peci můžete dát jednu velkou nebo malou vázu na palbu, a to je možné. celá řada desek, na kterých bude hustá chamotte dlaždice ležet. Prstokování vázy nebo kravatu k páskám by mělo být na 1000 o c a možná při 1300 ° C. Pro mnoho průmyslových nebo domácích úvah, vypalování musí jít na 5-6 hodin nebo pro 10-12.

Nikdo neví, co potřebujete od trouby, lepší než ty sami. Proto před zahájením výpočtu musíte objasnit všechny tyto otázky. Pokud je pec již tam, ale potřebuje instalovat ohřívače nebo změnit staré, není třeba navrhnout. Pokud je pec postavena od nuly, je nutné začít s objasněním rozměrů kamery, tj. Délka, hloubka, šířka.

Předpokládejme, že tyto hodnoty znáte. Předpokládejme, že potřebujete kameru s výškou 490 mm, šířka a hloubky 350 mm. Další v textové troubě s takovým fotoaparátem zavoláme 60 litrů. Zároveň budeme navrhnout druhou peci, větší, s výškou H = 800 mm, šířka D = 500 mm a hloubka l = 500 mm. Zavoláme tento pece 200 vrh.

Objem pece v litrech = H X D X L, kde H, D, L je vyjádřen v decimetrech.

Pokud jste byli správně převedeni Miliemers do decimetrů, objem první pece by se měl ukázat jako 60 litrů, objem druhého je opravdu 200! Nemyslete si, že autor je evakuován: Nejčastější chyby v výpočtech. chyby v rozměrech!

Dostat se na další otázku. od kterého jsou stěny pece vyrobeny. Moderní pece jsou téměř všechny vyrobeny ze světelných žáru s nízkou tepelnou vodivostí a nízkou tepelnou kapacitou. Velmi staré trouby jsou vyrobeny z těžkého chamotu. Takové pece se snadno zjistí masivním podšívkou, jejichž tloušťka je téměř rovnající se šířce kamery. Pokud máte tento případ, nemáte štěstí: během pražení 99% energie utratí peníze na ohřevu stěn, a nikoli produkty. Předpokládáme, že stěny jsou vyrobeny z moderních materiálů (MKRL-08, SVP-350). Pak pouze 50-80% energie bude vynaloženo na ohřev stěn.

Loading Lot zůstává velmi nejistý. I když je obvykle menší než hmotnost stěn stěn (plus krmiva a oblouk) pece, tato hmotnost samozřejmě přispěje k tepelnému tempu.

Nyní o Power. Napájení je, kolik tepla zvýrazní ohřívač v 1 sekundu. Měřicí jednotka napájení. watt (zkráceně w. Jasná žárovka je 100 w, rychlovarná konvice. 1000 W nebo 1 kilowatt (zkráceně 1 kW). Pokud zapnete topné těleso s výkonem 1 kW, zdůrazní teplo každou sekundu, která zákonem o zachování energie půjde na vytápění stěn, výrobků, odletět vzduchem přes mezery. Teoreticky, pokud nejsou žádné ztráty přes štěrbiny a stěny, 1 kW je schopen zahřívat vše před nekonečnou teplotou. Téměř pro pece, reálné (příkladné průměrné) tepelné ztráty, takže existuje následující doporučení pravidla:

Pro normální tepelnou teplotu tepla 10-50 litrů, je výkon 100 w na litr objemu.

Pro normální rychlost ohřevu pece 100-500 litrů potřebujete výkon 50-70 W na litr objemu.

Hodnota specifického výkonu musí být stanovena nejen s ohledem na objem pece, ale také s přihlédnutím k masově podšívky a načítání. Čím více zatížení hmotnosti, tím větší je hodnota, kterou potřebujete vybrat. V opačném případě se pec zahřeje, ale více času. Vyberte si na náš 60 litrový specifický výkon 100 w / l a pro 200 litrů. 60 w / l. V souladu s tím získáme, že síla 60 litrových ohřívačů by mělo být 60 x 100 = 6000 w = 6 kW a 200 litrů. 200 x 60 = 12000 w = 12 kW. Podívejte se, jak zajímavé: objem se zvýšil o více než 3krát a výkon. pouze v 2. Proč? (Otázka pro nezávislou práci).

Stává se, že v bytě není výstup v bytě pro 6 kW, a tam je pouze 4. Ale potřebujete 60 litrů! No, můžete vypočítat ohřívač pro 4 kilowatta, ale s tím, že se zaměřuje na to, že je to topný stupeň během palby pokračovat v hodinách 10-12. Stává se, že naopak je zapotřebí topení po dobu 5-6 hodin velmi masivního zatížení. Pak v 60-litrové peci bude investovat 8 kW a ne dávit pozornost fascinovanému svařování pro další úvahy je omezeno na klasické zařízení. 6 a 12 kW, resp.

Napájení, ampéry, volty, fáze.

Vědět moc, známe potřebu tepla pro vytápění. Podle neúprosného zákona o ochraně energie musíme mít stejnou moc z elektrické sítě. Připomínáme vzorec:

Topný výkon (w) = napětí na ohřívači (c) x proud (a) nebo p = u x i

V tomto vzorci, dva triky. Nejprve: napětí musí být odebráno na koncích ohřívače a vůbec v výstupu. Napětí se měří ve voltech (zkráceno b). Zadruhé: Význam proudu, který proudí přesně přes tento ohřívač, a ne vůbec přes stroj. Proud se měří v Amperies (zkráceně A).

READ  Mohu použít ohřívač ohřívače vody

Grey256. Safe (unofficial video)

Jsme vždy nastavit napětí online. Pokud se rozvodna funguje nikamálně a nyní ne hodinu píku, napětí v obvyklé výstupu pro domácnost bude 220 V. Napětí v průmyslové třífázové sítě mezi libovolnou fází a nulovým drátem

Rovna také 220V a napětím dvěma fázemi. 380 v. Tak, v případě domácnosti, jednofázové sítě nemáme volbu v napětí. pouze 220 V. V případě třífázové sítě existuje volba, ale malá. nebo 220 nebo 380 V. Ale co Ammers? Budou automaticky automaticky z napětí a odolnosti ohřívače ve velkém zákonu Velkého ohmu:

Výpočet spirály Nichrome. Připraven k tomu, aby se spirála nichromu

Jak vypočítat spirála z Nichroma

Při odšroubování spirál z Nichroma pro topné prvky se operace často provádí vzorky a chyby, a pak napětí do spirály a zahřívání dirálu nichromu, závity jsou vybrány požadovaný počet otáček.

Obvykle takový postup trvá hodně času, a Nichrom ztrácí své vlastnosti s více žebráky, což vede k rychlému pražení v místech deformace. V nejhorším případě podnikatelského nichromu to ukazuje nichromový šrot.

Aby bylo možné správně vypočítat spirála Nichroma (napětí sítě 220 V), navrhujeme používat data uvedená v tabulce, přičemž rychlost, kterou odpor nichrome = (mm2 / m)

S ním můžete přesně určit délku vinutí obratu k twistu. V závislosti na ø dichrome drátu a Ø tyč, ke kterému je nichromová spirála navinuta. Přepočítat délku spirála z Nichroma na jiné napětí není obtížné, pomocí jednoduchého matematického poměru.

Délka spirály nichromu v závislosti na průměru nichromu a průměru tyče

Ø Nichroma 0,2 mm Ø Nichroma 0,3 mm Nichroma 0,4 mm Ø Nichroma 0,5 mm Ø Nichroma 0,6 mm Ø Nichroma 0,7 mm
Ø tyč, mm Délka spirála, viz Ó

Délka spirála, viz Ó

Délka spirála, viz Ó

Délka spirála, viz Ó

Délka spirála, viz Ó

Například je nutné stanovit délku spirálu nichromu na napětí 380 v drátu Ø 0,3 mm, vycpávka Ø 4 mm. Je vidět ze stolu, že délka takové spirálové napětí 220 V bude rovna 22 cm. Udělejme jednoduchý poměr:

Shuffling Nichromová spirála, připojte jej bez řezání, do zdroje napětí a ujistěte se, že vinutí je správné. V uzavřených spirálách se délka navíjení zvyšuje na 1/3 tabulky uvedené v tabulce.

Výpočet elektrických topných prvků z drátu Nichroma

Délka nichrome drátu pro výrobu spirál je stanovena na základě požadované energie.

Příklad: Určete délku drátu z nichroma pro topný prvek dlaždice s výkonem p = 600 W v USETI = 220 V.

1) i = p / u = 600/220 = 2,72 a

2) R = U / I = 220 / 2,72 = 81 ohmů

3) Podle těchto údajů (viz. Tabulka 1) Zvolte D = 0,45; S = 0,159

L = SR / ρ = 0,159 81 / 1,1 = 11,6 m

Kde l. délka drátu (m)

S. drátová sekce (mm2)

R. Odolnost proti drátu (OM)

ρ. Specifický odpor (pro Nichrome ρ = 1.0 ÷ 1.2 ohm mm2 / m)

Jak dát spirála nichromu

Odporová nebo topná spirála může být provedena doma. To vyžaduje drát z nichromu vhodné značky a správného výpočtu požadované délky.

Výpočet spirála nichroma spočívá na specifickém odporu drátu a požadovaného výkonu nebo odolnosti, v závislosti na cíli spirály. Při výpočtu výkonu musíte zvážit maximální přípustný proud, ve kterém se spirála zahřívá na určitou teplotu.

Teplotní účetnictví

Například drát s průměrem 0,3 mm při proudu 2,7 A se zahřeje na 700 ° C a proud při teplotě 3,4 A se zahřeje na 900 0 s. Pro výpočet teploty a proudu existují referenční tabulky. Ale stále je třeba vzít v úvahu podmínky provozu ohřívače. Při ponoření stoupá do přenosu tepla, může být maximální proud zvýšen až o 50% vypočteného. Uzavřený trubkový ohřívač, naopak, zhoršuje odvod tepla. V tomto případě musí být přípustný proud snížen o 10-50%.

Na intenzitě chladiče, a tedy teplota ohřívače ovlivňuje krok rotace spirály. Pevně ​​uspořádané zatáčky poskytují silnější topení, větší krok zvyšuje chlazení. Je třeba mít na paměti, že všechny výpočty tabulky jsou uvedeny pro ohřívač umístěný vodorovně. Když je úhel změněn na horizont, podmínky chladiče se zhoršují.

Výpočet odporu spirály nichromu a jeho délky

Rozhodování s výkonem, přejděte k výpočtu požadovaného odporu. Pokud je stanovení parametr napájení, pak nejprve najdeme požadovanou sílu proudu podle vzorce I = p / u. S aktuální pevností určete požadovanou odolnost. Chcete-li to udělat, používáme Ohmův zákon: r = u / i.

Výpočet odporu nichrome drátu je připraven. Nyní definujeme délku, kterou potřebujete. Záleží na odporu a průměru drátu. Lze jej vypočítat na základě specifického odporu Nichroma: l = (rπd 2) / 4ρ. Tady:

 • L je požadovaná délka;
 • R. Odolnost proti drátu;
 • D. průměr drátu;
 • ρ je odpor nichromu;
 • π. konstanta 3.14.

Ale je snazší přijmout hotová lineární odpor od tabulek GOST 12766.1-90. Tam si můžete také vzít teplotní pozměňovací návrhy, pokud potřebujete vzít v úvahu změnu odporu při zahřátí. V tomto případě bude výpočet vypadat takto: l = r / ρld, kde ρld je odporem jednoho vodiče s průměrem d.

Navivka Spiral

Nyní budeme geometrický výpočet spirály Nichroma. Vybrali jsme průměr drátu D, je stanovena požadovaná délka L a tam je tyč o průměru D pro navigaci. Kolik zatíchů musí udělat? Délka jednoho zatáčku je: π (dd / 2). Počet zatáček. n = l / (π (dd / 2)).

V praxi, jen zřídka, kteří se zabývají samo-odšroubovacím drátem pro odpor nebo ohřívač. Je snazší koupit nichromu spirála s požadovanými parametry a v případě potřeby oddělit potřebný počet zatáček z něj.

drátu, nichroma, nutné, vytvořit, ohřívač
| Denial of responsibility | Contacts |RSS