Značení nádobí pro mikrovlnnou troubu

Jaké nádobí je vhodné do mikrovlnné trouby??

V současné době je v prodeji mnoho výrobků, které využívají nejrůznější materiály. Stojí za zmínku, že ne všechny nádoby jsou vhodné pro mikrovlnné trouby, a při nákupu těchto spotřebičů do domácnosti byste měli okamžitě přemýšlet o koupi sady nádobí

Abyste si vybrali co nejlépe, je třeba věnovat pozornost řadě jemností a nuancí

Vyberte si nádobí do mikrovlnné trouby tak, aby pro vás bylo tou nejlepší volbou:

  • Byl co nejpevnější;
  • Odolává vysokým teplotám, aniž by popraskala;
  • Je vyroben bez emisí žíravých látek, které by mohly vést k otravě.

Někteří lidé si myslí, že v mikrovlnné troubě můžete použít naprosto jakoukoli skleněnou a smaltovanou variantu, ale musíte mít na paměti úroveň kapacity. Nejlepší volbou je miska ze skla, na které nejsou žádné vzory. Nesmíte vařit ani ohřívat jídlo v nádobí s kovovým povrchem. zlaté, stříbrné nebo měděné nádobí je zcela zakázáno. Jejich používání způsobuje v troubě úrazy elektrickým proudem.

Nádobí do mikrovlnné trouby musí být velmi odolné

Označení udává, že výrobek je vhodný pro mikrovlnné vaření. Vhodné plastové nádobí je označeno symbolem PP nebo PC a ikonou vlny. Doporučuje se vybírat nádobí s víkem s malým otvorem, který umožňuje únik ohřátého vzduchu

Při výběru nádobí je důležité zohlednit tvar hrnku. ideální volbou je kulaté, oválné nebo válcovité nádobí. Vysoké stěny nejsou dobrým nápadem, a pokud má nádoba ostré rohy, způsobuje to vysychání potravin

Neméně důležitá je velikost nádobí, které musí být vhodné pro použití v mikrovlnné troubě, aby se okraje netřely o stěny zařízení

Použitelné v troubě, mikrovlnné troubě a varné desce

Lze použít v elektrické troubě.

Povolení pro použití v plynové troubě.

Tato ikona označuje, že nádobí je vhodné pro použití v troubě.

Tato ikona označuje, že nádobí lze používat v troubě nejvýše při uvedené teplotě.

Vhodné pro použití na plynovém sporáku.

Lze použít v mikrovlnné troubě.

značení, nádobí, mikrovlnnou, troubu

Vhodné pro použití na elektrických sporácích.

Vhodné pro použití na sklokeramické varné desce.

Vhodné pro použití na sklokeramických varných deskách.

Lze použít na indukční varné desce.

Lze použít na indukční varné desce.

READ  Můžete na mikrovlnnou troubu umístit předměty

Nelze použít na indukční varné desce.

Použití na halogenových sporácích je povoleno.

Vhodné pro použití na halogenové varné desce.

Další funkce

„Vidlička“ je nejdůležitější značka, která označuje vhodnost plastového nádobí pro potraviny. Pokud je symbol na plastu přeškrtnutý nebo chybí, výrobek není vhodný pro potraviny.

Lze mýt v myčce nádobí.

Nelze mýt v myčce nádobí.

Toto označení označuje shodu s potřebnými pokyny (tlakové hrnce, elektronika).

Stupnice vyznačená na bocích nádobí.

Nárazuvzdorné. Praskliny a poškození nejsou možné. Odolnost proti nárazu a poškrábání je dvakrát vyšší a třikrát vyšší než u kameniny, kameniny a keramiky. Správná ochrana při přepravě zboží. žádné riziko rozbití nádobí.

Přírodní materiál je zdravotně nezávadný. 100% hygienické díky absenci pórů. bez zápachu, jako.к. Žádný růst bakterií. 100% přírodní materiál, recyklovatelný.

Označování plastového kuchyňského nádobí

Štítky na nádobí poskytují uživateli podrobné informace o správném použití výrobku.

Ikony označující způsoby vaření

Označování plastových nádob může záviset také na způsobu jejich použití. Často má malý symbol na spodní straně nebo na boku.

Pro mikrovlnnou troubu

Štítky na plastových nádobách, které označují, že nádoba je vhodná pro použití v mikrovlnné troubě, by měly být vždy připevněny k samotnému výrobku. Obvykle se jedná o miniaturní obrázek mikrovlnné trouby.

Pokud je na nádobě trojúhelník se třemi šipkami, uvnitř kterého je vepsáno číslo 6 a pod ním písmena PS, znamená to, že nádoba je vyrobena z polystyrenu. Nádoby z tohoto materiálu se nesmí ohřívat v mikrovlnné troubě ani se do nich nesmí vkládat horké potraviny. I při minimálním zahřátí polystyren uvolňuje velmi nebezpečné látky.

Pro bezpečný ohřev potravin v mikrovlnné troubě je třeba používat speciální nádobí. Na víku nebo dně těchto nádob jsou písmena PP a PC, stejně jako malá ikona vlny nebo obrázek samotné mikrovlnné trouby.

Aby byly plastové nádoby vhodné pro mikrovlnnou troubu dlouhodobě bezpečné, neměly by být vystaveny extrémním změnám teploty. Když vyndáte studenou nádobu z chladničky, neohřívejte ji ihned. nechte ji ohřát na pokojovou teplotu.

Výstražné symboly pro zvláštní provozní postupy

Ne všechny piktogramy na plastových obalech jsou běžnému spotřebiteli známé.

Symbol zeleného bodu označuje, že výrobce těchto výrobků je členem recyklačního systému Eco Emballage. Značky Emballage sponzorují německý projekt recyklace plastů. Mnozí výrobci však klamou své zákazníky a označují své výrobky, přestože s tímto systémem nemají nic společného.

Trojúhelníkový symbol tvořený třemi šipkami označuje, že nádoba byla vyrobena z recyklovaného plastu. Uvnitř trojúhelníku může být číslo, které označuje typ recyklace:

READ  Jaký je rozdíl mezi mikrovlnnou troubou a sporákem?

    1 až 19. recyklace plastových výrobků;

Přeškrtnutý symbol mikrovlnné trouby znamená, že nádoby se nesmí používat v mikrovlnných troubách. Za zmínku stojí také zákaz mikrovlnného ohřevu a opakovaného použití veškerého nádobí na jedno použití. Kód schválení pro opakované použití těchto nádob je vyražen na samotném výrobku. Do této skupiny patří pouze nádoby s označením 2 (HDPE) a 5 (PP).

Symbol sněhové vločky se používá k označení nádob, které lze použít ke zmrazování potravin. Výrobci také běžně uvádějí teplotní rozsah, kterému nádoba odolává.

Nádoby se symbolem sprchy lze mýt v myčce nádobí.

Encyklopedické znalosti jsou nepostradatelné!

Výrobci se nám snaží tento úkol zjednodušit, na každém nádobí dnes najdete značky, které říkají, jaké činnosti je s tímto nádobím dovoleno provádět, nebo jaké podmínky jsou povoleny a naopak, co je zakázáno.

Kódy, které používáme, závisí na charakteristikách a vlastnostech materiálu. Tyto na první pohled nesrozumitelné hieroglyfy musíme znát, abychom mohli správně používat nádobí. Z neznalosti si můžete poškodit zdraví, zničit vybavení a nádobí. Chceme být zdraví a chceme, aby nám naše oblíbené nádobí vydrželo co nejdéle.

V každé kuchyni je dnes nepřilnavé nádobí a každá hospodyňka chce, aby se jídlo na pánev nepřichytilo a povlak sloužil déle. Indukční, keramické a silikonové nádobí také potřebuje vědět, jak vařit a za jakých podmínek. Zde nám pomáhá skutečná „abeceda“ ikon ve vizuálním jazyce, kterému rozumíme. Malé symboly na nádobí vás informují o správných podmínkách používání jednotlivých druhů nádobí.

značení, nádobí, mikrovlnnou, troubu

Odborníci radí vybrat si správné nádobí pro vaření a správné skladování potravin. a pak budou všichni zdraví. Všimněte si, že v rozluštitelné tabulce výrobce často uvádí informace o dalších vlastnostech výrobku. Poznejte to, zapamatujte si to, používejte znalosti v praxi a budete zdraví.

Označování a dešifrování

Nejenže je důležité znát rozluštění těchto symbolů, abyste si nezničili nádobí nebo spotřebiče.

Například ne všechny plastové nádoby lze umístit do mikrovlnné trouby, z některých se při dlouhodobém ohřevu mohou uvolňovat toxické látky.

Věnujte pozornost symbolům na plastových nádobách, hrncích a dalším kuchyňském náčiní.

Proč se značí nádobí?

Malé ikony piktogramů jsou vizuálně snadno pochopitelné. Informují uživatele, jak používat tu či onu pánev. Stejné ikony, ale s čarou, znamenají, že tento druh činnosti je zakázán.

Dá se říci, že hrnce a pánve jsou označeny tak, aby se lépe používaly. Naši předkové si s takovými věcmi nelámali hlavu, protože měli jednu pánev pro všechny příležitosti a druhou na přehlídku. Moderní hospodyňky však musí vědět, jak je skladovat, kam je ukládat a jak je prát. Pokrok v akci.

READ  Mohu pánev Tefal mýt v myčce nádobí?

Výběr tvaru

Každá hospodyňka chce, aby její jídlo bylo nejen aromatické, ale také chutné. O výsledku rozhoduje nejen materiál, ale také tvar misky. Pro dosažení rovnoměrného a správného ohřevu pokrmů se doporučuje zvolit talíře válcového nebo oválného tvaru. Nepoužívejte čtvercové nebo obdélníkové nádoby; může to mít za následek dlouhou dobu vaření a převaření potravin. Aby se jídlo rychle a rovnoměrně ohřálo, vybírejte talíře s nízkými okraji a širokým dnem.

Mikrovlnné trouby už dávno nemají status staromládeneckých spotřebičů. tito elektrickí pomocníci překvapí každého. A když vezmete v úvahu širokou škálu modelů, můžete počítat s velkým rozsahem použití. Kombinace mikrovlnné trouby a správného nádobí je klíčem k tomu, aby se tradiční plynový sporák stal minulostí. Je důležité si uvědomit, že některé potraviny se připravují na určitých typech nádobí:

  • Pro vaření těstovin nebo kaše je nejlepší zvolit nádoby se širokými stěnami nahoře. Talíře musí být dostatečně vysoké, aby během vaření nemohla vytékat tekutina.
  • Koláčky, dorty, bochníky a koláče vyžadují podlouhlý tvar nádoby a vždy vysoké boky. Těsto začne po upečení kynout a právě boky ho chrání před přelitím.
  • Středně vysoký talíř je vhodný pro aromatické ovoce a zeleninu. Mějte na paměti, že tyto potraviny se během vaření srážejí a uvolňují šťávu, která se odpařuje.

Nedoporučuje se vařit nebo ohřívat v nádobí s nepravidelnými nebo šikmými okraji, protože teplo nebude rovnoměrné. Talíř vložený do mikrovlnné trouby nesprávného tvaru se často ohřeje, ale jídlo se neohřeje. Mnoho lidí to přičítá kvalitě spotřebiče, ale ukazuje se, že problém je jednoduše v nalezení správné formy.

Označování nádob vhodných pro mikrovlnné vaření

Speciální nádobí pro mikrovlnné vaření je vždy označeno. Povolený výkon vaření a teplotu ohřevu lze určit podle vzhledu. Například označení „vhodné do mikrovlnné trouby“ umožňuje používat nádobu jak pro ohřev, tak pro konvekční vaření. Pokud je symbol UHF přeškrtnutý, nádobí není vhodné pro vaření.

Symbol trojúhelníku se šipkou na dně, označený číslem „05“ a „PP“, znamená, že nádoba je vyrobena z polypropylenu a je vhodná pro ohřev potravin.

značení, nádobí, mikrovlnnou, troubu

Trojúhelník s číslem „06“ a zkratkou „PS“ upozorňuje, že nádoba je vyrobena z propylenu a není vhodná do mikrovlnné trouby.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS