Zobrazení režimu rozděleného systému

Provozní režimy klimatizace

Ventilátor, Chladný, Suchý, Teplo. Ruský překlad klimatizace všech režimů. Co znamenají názvy na tlačítkách a displeji dálkového ovladače? Úplný popis výhod, nevýhod a použití jednotlivých režimů.

V tomto článku jsme shromáždili nejen přesné názvy, ale také analogie různých modelů. I když dělají totéž (např. Podržet a zamknout). Pokud něčemu nerozumíte, můžete se zeptat v komentářích.

Články Skrýt 1 Teplý, ruský překlad pro Balm 2 Chladný na Balm 3 Suchý, Dehum 4 Vítr, Fan. Ruský překlad pro Balm 5 High, Medium, Medium, Low na Balm 6 Feel (Feel, I-Feel) 7 Zapnutí klimatizace 8 Speed, rychlost ventilátoru 9 Air 10 Air flow (směr proudění vzduchu) 11 Režim spánku 12 Mode 13 Timer 14 Health (Zdraví) E-ion, Smart-ION 15 Tichý 16 Odmrazování 17 Teplota, nastavení teploty na klimatizaci 18 Čištění, samočištění Štítek Clean 19, štítek na klimatizaci 20 Smart, Smart Saver, Eco, Econo 21 Hold, Lock 22 Smart Eye

Klasifikace zařízení

Všechny klimatizace se dělí na tyto hlavní typy

 • modely montované na okno. instalované do okenního otvoru;
 • Nástěnná verze se skládá ze dvou jednotek, přičemž výparník je uvnitř místnosti a vzdálená jednotka mimo místnost;
 • Podlahové modely. umístěné na podlaze, s odvodem horkého vzduchu oknem;
 • kombinovaná třída.

Kromě toho odborníci dělí dělené systémy podle jejich funkčních vlastností:

Druhá možnost může zahrnovat funkce, jako je ionizace, zvlhčování, provonění a čištění vzduchu.

Speciální funkce

Nejsou implementovány v každém modelu. Mnohé z nich se však při testování ukáží jako velmi zajímavé a užitečné.

 • Komfortní nastavení umožňuje zařízení vypočítat optimální teplotní rovnováhu. Přístroj provede potřebné úpravy a poskytne vám nejlepší výsledky. Obvykle je to 20 stupňů pro vytápění a 25 stupňů pro chlazení.
 • Je také užitečné vyčistit místnost od prachu zvenčí. Obvykle se používají různé filtry. hrubé filtry (které odstraňují hrubé prachové částice) a jemné filtry (které pracují i s pylem). Existují také filtry, které odstraňují zápach kouře.
 • K vertikálnímu vychýlení proudu vzduchu se používá 3D efekt. Tím se zabrání nachlazení uživatele. Některé modely jsou vybaveny zařízením, které samo rozpozná polohu dálkového ovladače (funkce „Ifeel“) a vyšle vzduchové masy jeho směrem.
 • Ionizace znamená nasycení mikroklimatu ionty se záporným nábojem. To zlepšuje imunitu a pohodu uživatele. Někteří lidé říkají, že vytváří dojem mořského vánku.
 • Nízké venkovní teploty? Je tedy čas na rozmrazení venkovní jednotky. Chladivo zachytí veškerý chlad, který přichází s venkovní vzduchovou hmotou.
 • Jednou z nejužitečnějších funkcí je autodiagnostika. Přístroj automaticky rozpozná vlastní poruchu, takže můžete problém rychle vyřešit a předejít mu.

Výhody a nevýhody režimu odvlhčování

Proces odvlhčování klimatizačního systému má své nevýhody:

READ  Co nelze provést před laserovým epilací

Pokud jednotka selže, klimatizační systém nemůže vysušit vzduch.

V zimním období odvlhčovač odebírá ze vzduchu ještě méně vlhkosti (většinu odvlhčí topný systém). Nedostatek tekutiny ve vzdušném prostoru podporuje problémy s vlasy a pokožkou.

Široká škála funkcí klimatizace zvyšuje zatížení jednotky. V důsledku toho může dojít ke snížení účinnosti celé jednotky. Při nákupu odvlhčovače vzduchu je třeba vybrat model s optimální sadou možností, který bude využíván ve vaší domácnosti.

V zimě nebude funkce „sušení“ schopna vytvořit plnohodnotný program „vytápění“.

I přes tolik nevýhod má suchá varianta své výhody:

Včasné zapnutí a vypnutí uvedeného režimu umožní vytvořit v místnosti nejoptimálnější mikroklima s ohledem na preference všech členů rodiny.

zobrazení, režimu, systému

Začlenění popsané možnosti do klimatizační jednotky odstraňuje potřebu majitelů místností kupovat další odvlhčovač.

Pokud svůj split systém doplníte o tuto možnost, získáte nejlepší možný komfort z hlediska regulace teploty i vlhkosti.

Společný přístup: tlačítko Mode na dálkovém ovladači

Divadlo začíná věšákem a ovládání klimatizace začíná tlačítkem MODE. Tohle musíte stisknout, abyste z kusu plastu udělali chytré zařízení, které se stará o mikroklima.

Tlačítko MODE umožňuje přístup do nabídky s režimy.

Pomocí režimu MODE lze v místnosti nastavit CHLAZENÍ, TEPLO, SUCHO, s ventilátorem nebo jednoduše AUTOMATICKY.

Stačí kliknout na MODE, přejít do požadovaného režimu, nastavit teplotu (tlačítka se šipkami) a rychlost ventilátoru (tlačítko FAN) a užívat si výsledek. Mimochodem, co se týče FAN.

Užitečné funkce

Každý výrobce se snaží vystoupit z davu ostatních společností a přijít s vlastní „vychytávkou“, která může přilákat uživatele, kteří mají rádi inovace a technologie. Před nákupem děleného systému se však ujistěte, že vybraný model podporuje možnost, o kterou máte zájem.

Funkcí je mnoho a není možné je všechny zmínit, zde je stručný popis nejznámějších možností.

Název funkce Popis
Antistresový Eliminuje nepříjemný studený nebo horký vzduch. Aktivací této možnosti se změní směr proudění, žaluzie se vyklopí a sníží se rychlost ventilátoru, což vede k příjemnému vánku a odstranění průvanu
Tichý Tichý provoz. snižuje otáčky ventilátoru, čímž snižuje hlučnost, podobně jako v nočním režimu
Clean, Auto Clean samočištění jednotky od nahromaděné vlhkosti, která může podporovat růst plísní a bakterií
iFavor Umožňuje nastavit a uložit oblíbená nastavení stisknutím tlačítka iFavor na dálkovém ovladači (teplota, rychlost ventilátoru atd.).д.). Po aktivaci této možnosti se nastavené hodnoty zapnou
Eco, Econo nebo Smart Saver Úsporný režim snižuje spotřebu energie
Plazma Umožňuje plazmový filtr schopný zachytit až 95 % všech nečistot
Ion, Ionizátor, Nanoe-G Ionizace vzduchu je pokročilá funkce, která negativně nabíjí částice a činí vzduch zdravějším a léčivějším
Světlo Ovládání osvětlení předního panelu z dálkového ovladače.к. Noční osvětlení může narušit klidný spánek
Econavi, Intelligent Eye Infračervený senzor přítomnosti Smart Eye monitoruje přítomnost osob v místnosti a přejde do úsporného režimu, pokud se po dobu 20 minut nikdo nepohybuje
Chytré oko Funguje stejným způsobem jako výše, ale vypíná se pomocí světelného senzoru. V noci nebo při vypnutém světle pracuje klimatizace v úsporném režimu a ráno přejde do běžného režimu
Ovládání klimatizace pomocí Wi-Fi Instalované moduly Wi-Fi umožňují dálkové ovládání děleného systému pomocí chytrého telefonu, tabletu nebo počítače. To vyžaduje instalaci speciálního softwaru do zařízení.
Dětský zámek Podržením tlačítek (kombinace se může u různých výrobců lišit) lze dálkový ovladač uzamknout proti nechtěnému stisknutí a změně programu
READ  Kódy rozděleného systému pro univerzální dálkové ovládání

Hlavní funkce a jejich symboly

Jaké funkce má na starosti dálkové ovládání děleného systému?? Toto:

 • Nastavení základních provozních režimů: chlazení, vytápění, větrání, odvlhčování, automatický režim;
 • nastavení dalších režimů, jako je TURBO, ionizace vzduchu, odmrazování, časovač;
 • Nastavte požadovanou teplotu;
 • Nastavení rychlosti ventilátoru;
 • Nastavení pohybu žaluzií (u některých dělených modelů lze horizontální i vertikální lamely ovládat dálkovým ovladačem).

Každé dálkové ovládání klimatizace má standardní indikace všech režimů a funkcí, které jsou vyznačeny na tlačítkách v podobě tzv. ikon nebo nápisů a zobrazují se na indikačním panelu.

Sada klíčových symbolů se může u jednotlivých výrobců lišit a může být dokonce skryta pod výklopným panelem dálkového ovládání.

Jaké jsou hlavní symboly na dálkovém ovladači klimatizace s děleným systémem??

 • Zapnutí/vypnutí nebo napájení. pro spuštění a zastavení přístroje;
 • Režim. základní nastavení režimu (dalším stisknutím se zvolí další režim);
 • Swing a AirDirection. pro kývání žaluzií a výběr směru;
 • Ventilátor. režim rychlosti ventilátoru (opakovaným stisknutím této ikony na dálkovém ovladači klimatizace se přepne na jinou rychlost otáčení);
 • Časovač je režim zapínání a vypínání podle nastaveného času;
 • Spánek. funkce spánku, která je aktivní pouze při vytápění nebo chlazení;
 • Clean Air. ionizace vzduchu;
 • Turbo nebo FullPower. spuštění na maximální výkon;
 • Displej. zobrazení aktuálních parametrů na displeji nebo jeho úplné vypnutí;
 • Nastavit nebo Ok. potvrzení nastavení;
 • Obnovit. obnovení všech aktuálních nastavení;
 • Zamknout. uzamkne tlačítka.

Ikona na dálkovém ovladači klimatizace, například Clean, obvykle označuje tlačítko, které je zodpovědné za dodatečné čištění (vysoušení) pokojové jednotky po ukončení provozu. Pomáhá zabránit růstu bakterií ve vlhkém prostředí, a tím i vzniku zápachu. Tlačítka Led a Osvětlení nesplňují všechny rozdělené systémy. Ty jsou zodpovědné za podsvícení displeje.

Doplňková označení

Kromě výše uvedených tlačítek jsou na dálkových ovladačích klimatizací další ikony, jako např

 • „“ a „-„. slouží k nastavení teploty nebo časovače;
 • trojúhelníky nahoru a dolů. obvykle odpovídají za teplotní parametry.

Některá tlačítka jsou na konzolích kondicionérů zpočátku nahrazena ikonami. Například časovač je reprezentován tlačítkem s hodinovým ciferníkem a displej může být „teploměr dům“. Za hlavní režimy jsou často zodpovědné ikony z dálkového ovladače klimatizace, například „sluneční svit“. teplo, „sněhová vločka“. chlad, „kapání“. odvlhčování, „ventilátor“. foukání bez chlazení nebo topení.

Všechny tyto nuance jsou obvykle vysvětleny v návodu k dálkovému ovládání klimatizace.

READ  Kondenzát odkapávající z vnitřní jednotky děleného systému

pokud je zařízení vadné, pak po stisknutí tlačítka indikátory vysílají signál do vnitřní jednotky a na zobrazovacím panelu dálkového ovládání klimatizace se objeví odpovídající ikony nebo jiné symboly.

Symboly na dálkovém ovladači klimatizace

„Komunikace s klimatizací probíhá prostřednictvím displeje na dálkovém ovladači. Proto je velmi důležité pochopit, co znamenají mnohé ikony na dálkovém ovladači klimatizace.

 • Sněhová vločka. režim chlazení;
 • Slunce (teplo). topení je zapnuté;
 • Drip (suchý). je povoleno odvlhčování vzduchu;
 • Lopatky ventilátoru. režim větrání;. Vzácná tlačítka.
 • SWING je příkaz ke změně směru žaluzií.
 • SMĚR. nyní lze zvolit polohu závěrky.
 • FAN. volí se intenzita proudění vzduchu.
 • CLOCK. nastavení času;
 • TURBO. režim nejintenzivnější práce ventilátoru;
 • LOCK. tlačítka dálkového ovládání jsou uzamčena;
 • LED. osvětlení na dálkové ovládání.

Dálkové ovládání je nezbytnou součástí klimatizace, protože bez něj lze zařízení spustit pouze v automatickém režimu. Pokud se však původní dálkový ovladač ztratí nebo je nenahraditelný, lze zakoupit univerzální dálkový ovladač. Je vhodný pro všechny modely a zvládá standardní sadu funkcí.

Vzácná tlačítka

Existuje řada tlačítek se specifickými funkcemi, které se nenacházejí na všech modelech klimatizací.

IONTY, PLAZMA, ZDRAVÍ. Režim ionizace. Naplní místnost záporně nabitými ionty. Tímto způsobem se v místnosti vytvoří svěží atmosféra. Tento režim negativně ovlivňuje bakterie a viry a eliminuje nepříjemné pachy.

I-FEEL. Systém udržuje nastavenou teplotu vertikálním směrováním proudu vzduchu.

Wi-Fi. Označuje se ikonou Wi-Fi. Díky vestavěnému modulu GSM můžete klimatizaci ovládat pomocí aplikace nainstalované v chytrém telefonu.

TEMP. Jako samostatné tlačítko zobrazuje aktuální teplotu v místnosti.

SENZOR. Tímto tlačítkem se aktivuje funkce Intelligent Eye. Systém pomocí speciálního vestavěného senzoru detekuje pohyb osoby v místnosti a sám se zapne při předem zvoleném nastavení. Pokud systém nezjistí přítomnost osoby v místnosti po dobu delší než dvacet minut, přepne se do úsporného režimu. Díky této funkci se nemusíte obávat, že by se spotřebič vypnul.

Ve vaší nepřítomnosti je třeba dbát na to, aby velká domácí zvířata nekontrolovala činnost tohoto snímače. Šicí patka se aktivuje detekcí pohybujícího se předmětu o velikosti nejméně 20 cm.

Hlavní funkcí klimatizace, a tedy i tlačítka na dálkovém ovladači, je chlazení místnosti, COOL. Každý model má však své vlastní vychytávky a další funkce, které výrazně rozšiřují možnosti systému. Názvy tlačítek, které jsou standardní u všech výrobců, vám pomohou snadno se zorientovat bez ohledu na model.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS